Crespo. Nejprve zatracován, nyní oslavován

Vzpomínáte? Léto 2005 – Hernán Crespo je donucen k návratu na Stamford Bridge. Předtím válel v AC Milán, jenže v Chelsea se v sezoně 03/04 neprosadil… ‚Možná ani Vy jste ho zpátky nechtěl a teď ho obdivujete.‘

Když argentinský útočník Hernán Crespo v roce 2003 přišel do Chelsea, byl považován za velkou hvězdu. Hodně se od něj očekávalo. Sice se mu občas podařilo dát branku, ale Claudio Ranieri mu moc nevěřil a především dával přednost trojici Mutu, Hasselbaink a Gudjohnsen.

Proto Chelsea poslala Crespa na hostování do AC Milán, kde se opět rozjel. Společně s Andrejem Ševčenkem tvořil nejnebezpečnější útok v Evropě, který dokráčel až do finále Ligy mistrů.

Před začátkem letošní sezony Chelsea nemohla sehnat klasického hro?áka. Tím byl pouze Didier Drogba. Crespo chtěl z Chelsea definitivně odejít. Také AC Milán několikrát poslalo několik nabídek. Jenže José Mourinho potřeboval dva zabijáky a tak Crespo – ač otráveně – se musel vrátit na Stamford Bridge.

Ještě než se rozjela liga byl několika fanoušky zatracován, kteří ho v týmu za jeho nespokojenost nechtěli. Především prosazovali Drogbu, který u nich patřil k největším miláčkům.

Přišlo však první kolo na hřišti Wiganu. Crespo v 59. minutě střídá Damiena Duffa, zhruba půl hodiny se na hřišti otrkává, až to přišlo. Běží poslední nastavená 93. minuta Argentinec se napřahuje, šibenice – gól! Chelsea vítězí po těžkém utkání zcela nezaslouženě nejnižším rozdílem.

Hlavně se rozjel nyní ke konci roku. Několikrát svým výkonem dopomohl k třem bodům.

Po včerejším utkání ho pochválil také José Mourinho: „Crespo je nyní velmi dobře adaptovaný na anglický fotbal. Může získávat více míčů ze vzduchu, své tělo používat proti obráncům, je lepší než dříve. Včera birminghamský gólman několikrát zastavil právě Crespa, který se do šancí dostal skvělým pohybem. Musím ho pochválit.“

Milují ho také fanoušci a momentálně chtějí, aby ho José stavěl od začátku utkání. Na Drogbu, zdá se, si nyní z fanoušků teď nikdo ani nevzpomene…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.