Eidur obrací své oči na hranici sta branek

Eidur Gudjohnsen hodlá vydržet v týmu Chelsea, tak dlouho, dokud nenastřílí sto branek.

Islandské eso, které je v týmu The Blues od roku 2001, kdy na Stamford Bridge přestoupil z Bol­tonu, hodlá svůj vysněný cíl překonat i přesto, že v poslední sezoně nastupuje v pozici středního záložníka. Zatím nastřílel něco přes 60 branek.

Svůj přesun na záložníka musel učinit proto, že na pozici útočníka má v současné době José Mourinho k dispozici jak Didiera Drogbu, který však tým Chelsea na několik týdnů opustí, tak argentinského bombarďáka Hernána Crespa. Z této role se Eidurovi v této sezoně podařilo skórovat pouze jednou a to v utkání s Boltonem.

„Nastřílet 100 branek v dresu Chelsea by bylo fantastické," řekl Gudjohnsen. „Je těžké říkat to právě teď, když jsem od toho ještě hodně vzdálen a taky když člověk neví, co se ve fotbale může stát, ale rozhodně by to bylo něco skvělého. Moje branka proti Boltonu mě hodně povzbudila a určitě mám ještě naději. A dokud jsem na hřišti, tak jsem š?astný a myslím, že se ke mně pozice záložníka hodí."

„Nikdy jsem se nepovažoval za opravdového hro?áka. Sam Allardyce i Claudio Ranieri o mě říkali, že jsem nikdy nedával jenom snadné branky. A já si myslím, že na mě lidé pohlíží, jako na střelce velkých branek, než na nějakého super zakončovatele."

„To co na své hře ještě musím zlepšit – je dokázat dávat více ‘jednoduchých branek‘."

Svou šanci na postu útočníka nedokázal Eidur zužitkovat v utkání Ligy mistrů na hřišti Betisu, kdy musel být v poločase střídán. Gudjohnsen bude možná moci svou střeleckou potenci napravit zítra, kdy Chelsea hostí na domácím stadionu Fulham.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.