Essien: Nejsem drsňák

Michael Essien, který bude chybět ve dvou veledůležitých utkáních v osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně, se nepovažuje za drsňáka, který by úmyslně fauloval soupeře.

„Velmi mě mrzí, že si nezahraji proti Barceloně. V takových zápasech jsem chtěl vždy hrát, ale bohužel nemůžu,“ prohlásil smutně ghanský záložník.

Někteří lidé ho obviňují za to, že úmyslně „zajíždí“ do protihráčů. Mnohé anglické deníky odsoudily jeho zákeřné zákroky, včetně toho, kdy nepříjemně zkosil k zemi Dietmara Hamanna z Liverpoolu.

„Jsem velmi znepokojený, protože lidé na mě mají špatný názor. Po zápase s Liverpoolem, jsem se Hamannovi šel hned omluvit. On moji omluvu přijal,“ řekl Michael.

UEFA rozhodla že Essien bude chybět ve dvou evropských zápasech. Ghanský reprezentant si tak nezahraje osmifinále Ligy Mistrů se španělským mistrem. Essien byl také obviňován za incident, když v zápase proti Arsenalu loktem trefil Laurena. Bez povšimnutí to nenechal francouzský lodivod Gunners Arséne Wenger a slovně napadl rozhodčí, že měl Essienovi udělit červenou kartu.

Michael se však brání: „Nechápu Laurena, proč tvrdil, že jsem ho loktem trefil do obličeje schválně, kryl jsem si míč a za faul to ani nepovažuji.“

Essien měl i další spory, když v říjnovém zápase proti Boltonu zfauloval Taloma Bena Haimoma. Dostal žlutou kartu, za kterou mohl být rád, protože měl být podle všeho vyloučen.

„Nejsem špinavý hráč a nikdy jsem nebyl, akorát hraji více agresivněji a svůj styl měnit nebudu,“ hájí se záložník The Blues.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.