Lampard kritizuje kritiky Essiena

Frank Lampard se vyjádřil ke kritikům Essiena, aby jej nechali konečně napokoji a přestali ho obviňovat z úmyslných faulů.

Essien v posledním utkání základní skupiny Ligy mistrů svým faulem zranil Dietmar Hamanna, ale zákrok jako faul považován nebyl. Vedení UEFA jej ale potrestala a Essien zmešká osmifinále proti Barceloně.

Lampard si myslí, že se všechny kluby momentálně snaží vydělat na Essienově reputaci. „Můžete vzít jako příklad neděli, sledoval jsem to několikrát a za prvé Essien se v osobním souboji s Laurenem nesnažil jej udeřit a za druhé neměl ani kontakt s jeho tváří, jak hráč Arsenalu argumentoval," vysvětluje své rozhořčení Lampard.

„A potom je velice neš?astné, že se soupeř snaží tomuto hráči dělat ještě větší problémy, než co bylo. Měli by jej ocenit, je velice dobrý hráč a měli by vědět, že je osoba, která už neudělá zákeřný zákrok. Essien je velice příjemný mladík, vždy má na rtech úsměv, je velice příjemný a my se s ním těšíme jak na hřišti, tak mimo něj."

Essien bude Chelsea chybět v dvojutkání s Barcelonou. „Hráč jeho kvalit chybí vždy a je jeden z jedinečných hráčů naší sestavy – bude nám chybět jeho síla, jeho kondice a energie,"  dodal Frank Lampard.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.