Šéf komise rozhodčích: Gól Arsenalu měl platit

Keith Hackett, který vykonává post šéfa komise rozhodčích v Premier League, dnes přiznal, že asistent rozhodčího při brance van Persieho chyboval.

Arsenal si po utkání hodně stěžoval na všechny sudí, Arséne Wenger dokonce prohlásil, že nebýt jich, jeho tým by vyhrál.

Dnes Hackett připustil, že neměl asistent rozhodčího zvedat praporek. „Když si vícekrát pustíte videozáznam, zjistíte, že Thierry Henry sice byl v ofsajdu, ale nejevil zájem o hru. Po shlédnutí jsem ochotný potvrdit, že asistent nerozhodl správně,“ řekl.

Wenger si však stěžoval také na hlavního sudího Roba Stylesa. Podle francouzského kouče měl Styles vyloučit Essiena. Hackett se však anglického sudího zastal.

Na Stylesa si po utkání stěžoval také José Mourinho. Podle něj nesprávně odpískal několik zákroků na jeho svěřence.

Po utkání dokonce nepodal Wengerovi ani ruku, nebo? se domnívá, že součást taktiky Arsenalu bylo, co nejvíce vyprovokovat Michaela Essiena, aby se vykartoval. „To nebylo správné!“

Wenger však odvětil: „Byl to tajný úkol. Tak tajný, že jsem o tom nevěděl ani já.“

Když reportér SkySports požádal Mourinha o rozhovor, portugalský kormidelník ho v emocích odpálkoval: „Běžte si točit do Španělska, tam Vás Barcelona přivítá s otevřenou náručí.“

Mourinho těmito slovy narážel na to, že SkySports poskytly komisy UEFA videozáznam, na níž Essien zákeřně zfauloval Hamanna a díky tomu, nemůže ghanský záložník nastoupit do osmifinálových utkáních s Barcelonou.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.