KRÁL LONDÝNA? CHELSEA !!!

Je to tam! Chelsea dokázala po patnácti letech porazit na Highbury městského rivala Arsenal. Mohl si Romča přát lepší dárek?

Utkání jste mohli sledovat on-line

Duely CFC s AFC jsou proslulé. Vlastně nikdy se před zápasem nedá určit vítěz. Utkání pískal známý karetník Rob Styles a žluté padaly jedna vedle druhé.

Takže zaprvé bych chtěla říct, že Vás všechny, kdo jste zápas neviděli na vlastní oči upřímně lituji, protože tohle je fotbal! Mireek se asi chudák u live-přenosu pěkně zapotil…

Už od začátku se hráči Chelsea snažili Ronaldinhovi vzkázat, že tak lehkou tu Ligu mistrů zas mít nebude. Prvních patnáct minut se dá nazvat: „Přehlídka modré armády“, protože Arsenal se prakticky dostal jen jednou s míčem za půlku.

Spekulace, které jsme četli před zápasem dávali jasně najevo, že jde vlastně jen o to, kdo vyhraje souboj Senderos vs. Drogba. Nejenže po celý zápas Drogba vyhrával, někdy se dokonce zdálo, že mu věší bulíky na nos. Didier sice nedal gól, ale dokonale unavil, uhonil a posléze odlákaval obránce tak, aby jeho spoluhráči na křídlech mohli vstřelit góly.

Jedenáct minut po záčátku jsme se dočkali první nesrovnalosti. Frankie kopl pas na Didiera a Joea, kteří obklíčili Senderose (teď mě tak napadá, a nemělo by to být obráceně? Ta hra určitě tak nevypadala!). Cole padá přes Senderose, Drogba běží dál, až ho chytí za ruku a zatlačí Lehmann. Drogba padá, německý brankář totiž moc dobře věděl, že kdyby se útočník k míči dostal, byl by to gól. Styles přiběhl a ukázal na výsost jasné gesto. Penalta nebude. Didier si s ním ještě něco vyříkal a pak už to zas bylo OK.

Až ve dvácáté minutě se Arsenal zásluhou největší hvězdy dostal do hry. Henry prosprintoval naším obranným územím a placírkou vystřelil. Čech se položil do rány, ale míč si našel jinou cestu. Špatnou cestu pro Arsenal a dobrou pro nás. Nesmysl se dorotoval až k tyči, odkud se odrazil pryč.

Arsenal ale začal dál stupňovat svůj tlak. Na naši bránu naběhl Robin van Persie a svojí mladickou ránou prostřelil Petra Čecha. Prohráváme! Ne! Rozhodčí mává praporkem! Ofsajd! Zpomalené záběry, ale dokázaly, že to ofsajd nebyl. To ale rozhodčí už neviděl. Stav je tedy nula nula a my můžeme jen arsenalským fanouškům vzkázat: To naštve no…

Robin už je nervní. V 29. minutě fauluje Ferreiru a když rozhodčí píská, ještě vztekle odrazí míč. Rob Styles jako kdyby volal: žlutá pro mladého bouřlivého Nizozemce, prosím! A to karetní souboj začínal…

Dvě minuty na to, už byl Joe uběhaný a potřeboval si sednout. A kdy jindy než během hry? Se svým arsenalským protivníkem si jak na povel oba sedli na trávník a hráli s míčem v sedě. Vyšel z toho roh pro nás, který zahrával Arjen a ten samý muž po chvíli dostal žlutou. Mezitím se samozřejmě dál prudí Drogba se Senderosem. No a jak se zdá, tak nejvíc zlým mužem z celé Chelsea bude korunován Michael Essien, protože jeho loket je asi všudypřítomný!

Hráč Gunners potřeboval ošetření a mezitím se dokázali pohádat a usmířit hráči a Drogba, aby nezapomněl svůj rodný jazyk, si pak prokonzervoval jakési věci s Arsénem Wengerem. José přihlížel, ale portugalština s francouzštinou si přece jen nejsou moc podobné…

Náhle ale mají Gunners převahu. Na hřišti jsou najednou všude. Jenže jednou ze silných zbraní Chelsea (která naše zbraň vlastně není silná???) je rychlý protiútok. Zvláš? když v útoku operují Robben s Drogbou a Didier si už svůj účet s ofsajdy vybral. Ve 39. minutě se dostal Arjen do učebnicového brejku potom, co Didier odlákal obranu na sebe.

Ale zpátky k Robbenovi. Ten běžel sám na Lehmanna a poslal míč přesně tak, aby se otřel o levou tyč a pak zapadl do brány. Vedeme 1:0 a Arjen vrací hozenou rukavici van Persiemu. Asi nikdo by v té chvíli nechtěl být Marc van Basten, který se mezi nimi rozhoduje…

Až do konce prvního poločasu Chelsea svědomitě bránila. Víte jak je vtipné, když se malý Joe Cole snaží ubránit velkého Toureho? Kupodivu se mu to docela dařilo!

Hned na začátku druhého poločasu, když Wenger ještě ani nepřišel, vyfasoval Senderos žlutou za faul na Robbena a Lehmann si stavil zeď. Lampard to bohužel napálil jen do ní. Arsenal však naznačuje, že se nehodlá jen bránit. Hleb vybídl Henryho, ale pro míč si včas vyběhl Petr Čech.

V 51. minutě kapitán Arsenalu dostává žlutou za podkopnutí.  Minutu potom na středu sestřelil Essien van Persieho, na kterého měl dneska vyloženě spadeno. Styles domlouval Michaelovi, protože ten už dneska přece jednu kartu dostal a určitě by nechtěl druhou! Mezitím za čárou ošetřují Lamparda po hlavičkovém souboji.

Na levé straně si dneska krásně zakombinovali Robben s Gallasem. Akce v 54. minutě skončila Williamovou střelou do boční sítě. Arsenal však vycítil šanci, protože CFC stále hrála v deseti (zmiňované ošetřování Franka).  Lauren obešel Ferreiru a vystřelil. Čech vyrazil na roh. Na to se Lampard vrací do hry.

A hlavně nezapomeňme že už hraje náš malý Claude. V plné kráse se předvedl, když v 59. minutě dostal žlutou. Náhle jde Arjen do brejku, Situace jak z kopíráku, měl krásný úmysl, ale horší provedení. Nahrál za sebe, kde vytušil Colea. Ten však přihrávku nestihl a Lauren odkopl míč do bezpečí. Vypadá to, že Robben se naučil přihrávat, jen dobře…

Loktem dostal i Joe Cole. Bylo to v 63. minutě od Sola Campbella, takže není divu, že ho to sklátilo na zem. Tři minuty poté musel Robben zakončit sám, protože Didier mu naběhl jak jinak než do ofsajdu. Lehmann chytil. Hned útočil Thierry Henry – jeho střelu z otočky Čech chytá.

Wengerovi došlo, že jestli chce bod, musí podpořit ofenzivu. Měl na lavičce Pirese, Bergkampa a hned je tam poslal. Odešli Hleb a Ljungberg.

Když zbývalo do konce 17 minut, někteří fanoušci Gunners asi odešli. Po hrubé chybě Laurena se zmocnil míče Joe Cole a po nepřesvědčivém bránění Campbella vystřelil z kraje šestnáctky a prostřelil Lehmanna. Angličan se chytá za odznak na dresu a běží směrem k publiku. Vedeme 2:0.

Jestli chce Arsenal body, musí se rychle vrátit do hry. Minutu na to se Henry snažil ze standardky pomoci svému týmu, ale Čech ho vychytal. Robben dneska sehrál bezvadné divadlo, ale ještě neměl dost, vrhl se do kliček a čtyři bránějící hráči Arsenalu ho nestíhali. Předal míč Drogbovi. Ten jim zamotal nohy ještě víc. Vybojoval roh.

Ten kopl Arjen a míč se dokutálel až k Joeovi, ten vystřelil z dálky a po několika tečích sám Lehmann vytěsnil balon na tyč.

José Mourinho se v sedmdesáté sedmé minutě rozhodl k prvnímu střídání. Odchází střelec prvního gólu a mučitel obránců Arsenalu Arjen Robben, ještě absolvuje čestné kolečko jako vždy, pak si plácne s Gérémim, který přichází za něj a jde si sednout.

Wengerovi svěřenci se nevzdávají, ale jejich hra začíná vypadat jako posmrtná křeč. Kombinace končí ofsajdem Pirese. Osm minut před koncem střídá van Persieho Owusu-Abeyie. Teď měla prý začít proslulá ofenziva Arsenalu…Aha… V pětaosmdesáté minutě dostal žlutou Frank za odkopnutí míče. Ano rozdávali se žluté, ale tady vidíte, že některé byly zbytečné… Ofenzivu si hráči nechali na poslední nastavené minuty, kdy naši obranu pojiš?oval ještě Huth, který přišel za Drogbu.  Čech vychytal ránu Bergkampa a obětavý Terry vytěsnil Laurenovu ránu na roh.

Styles odpískal a Chelsea se raduje!!! Máme další tři body a Arsenal se propadává dál. Kus stresového vánoční období máme za sebou a za týden nás čeká trojice zápasů. Jedno je jasné: Chelsea je vládcem Londýna!!!

ARSENAL – CHELSEA 0:2 (0:1)
Branky: 39. Robben, 73. J.Cole.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.