PREVIEW: Arsenal vs. Chelsea

Zítra nás čeká asi nejočekávanější bitva tohoto podzimu. Chelsea bude mít jednu z posledních možností na Highbury porazit Arsenal!

UTKÁNÍ SLEDUJTE ON-LINE NA TOMTO WEBU ZÍTRA OD 16:55

Světoznámý stadion „Gunners“ je totiž v poslední aktivní sezóně a za rok už jde do důchodu. Proto letos Arsenal moc neposílil, nebo? všechny peníze šly do nového stadionu.

Minulý ligový zápas s námi 21. srpna Arsenal prohrál díky bizardní brance Didiera Drogby. Tomu se míč odrazil od kolene a skončil za zády Jense Lehmanna. Byla to vyrovnaná bitva.

Naposledy jsme získali tři body. Bude tomu tak i zítra?

Arsenal patří mezi britské standarty. Minulý rok skončili druzí a v ročnících 01–02 a 03–04 vyhráli celou Premier League. Na začátku této sezóny je opustil Patrick Vieira a to byla, zdá se, pro Gunners velká ztráta. Jakoby poté nemohli najít chu? ke hře. Jejich kádr je dál nabušený hvězdami v čele s Thierrym Henrym, který už v rudém dresu nasázel soupeřům 186 branek.

Na svém domovském stadioně Arsenal neprohrává, minulá dvě kola však vyjel ven a prohrál jak s Boltonem, tak s Newcastlem a nevstřelil ani jeden gól. Arséne Wenger už se nemůže vymlouvat na absenci Henryho. Arsenal se vždy zapojuje do boje o všechny tituly, ale letos je zatím až na šestém místě PL s dvaceti šesti body. Arsenal tak ztrácí na Chelsea 17 bodů. Bude zítra ztrácet už 20?

Kdo však teďka dává za rivaly góly je Robin van Persie, který byl v létě ve vazbě za údajné znásilnění a Wenger o něm prohlásil, že tam zmužněl a už je to úplně jiný hráč. V nizozemské reprezentaci se střídá s Arjenem Robbenem. Naše křídlo ale většinou hraje jako první a je Robinem vyměněn až když Oranjes vedou…

Také se potkají dvě opory repre Pobřeží Slonoviny. Našemu Drogbovi se proti Arsenalu vyloženě daří a Kolo Touré na druhé straně občas také zaskočí do obranné fáze Arséna Wengera.

Na spory mezi trenéry si zajisté velmi dobře pamatujete. A hlupák se šmírákem se nenechají jen tak porazit už jen kvůli svému egoismu.

Josému Mourinhovi však asi stále bude chybět Claude Makelele a do středu si zase asi „zaleze“ Eidur. Ten se nechal teď slyšet, že mu hra v záloze nevadí. Problémy má stále Glen Johnson a možná budou chybět křídla SWP a Duff, protože Shaun má problémy s nohou a Damiena stíhá bolest v achilovce.

Arsenal je sice doma, ale znamená to něco pro Mourinha a jeho hráče? Sledujte zítra od 16:55 on-line přenos na našich stránkách!!!

Kurzy EXPEKT.COM:

1 – 2.95; 10 - 1.55; 0 – 3.20; 02 – 1.35; 2 – 2.40; 12 – 1.30Poločas/Ce­lý zápas

1/1  4.90
1/X  13.50
1/2  24.00
X/1  5.75
X/X  4.60
X/2  4.90
2/1  29.00
2/X  13.50
2/2 3.75

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.