A zase ta Barca!

Barcelona! Minulost se opakuje. Chelsea dnes byla v Nyonu opět přilosována v osmifinále Ligy mistrů k španělskému mistrovi.

Určitě si pamatujete památné loňské duely. Na Nou Campu jsme doslova vybetonovali velmi cennou prohru 1:2. Naše branka navíc padla po brejku Damiena Duff, který se snažil odcentrovat balón před branku, ale do sítě si ho sklepl pravý obránce Katalánců Beletti. Navíc byl vyloučen Didier Drogba a nápor Barcelony byl opravdu velký.

Ve druhém poločase jsme vedení neudrželi a španělský tým otočil skóre na konečných 2:1. Chelsea po tomto utkání byla hodně kritizována za svůj způsob hry. Stejný systém se od ní čekal také v odvetě na Stamford Bridge.

Jenže doma byla Chelsea úplně jiný tým! Během dvaceti minut ze smrtelných protiútoků vstřelila tři góly a byla postupu blízko. Na řadu však přišel brazilský čaroděj Ronaldinho, který nejprve snížil z pokutového kopu, a poté před vápnem zatancoval Petru Čechovi, který na jeho parádní šajtli neměl nárok.

V tu chvíli postupovala Barca, my se však nevzdávali a ve druhém poločase rozhodl o postupové výhře 4:2 hlavičkou John Terry. Vypukla radost, která se v tomto článku nedá ani popsat. Za to hráči Barcelony zuřili, zvláště Eto'o, který se pak po utkání omlouval za své chování, nebo? ho prý jeden z pořadatelů nazval „opicí“. Ronaldinho také neudržel nervy a pustil se do rozhodčího.

To je však minulost, nyní nás čeká dvojzápas, který se určitě bude lišit. Barcelona za tu dobu vyspěla a je o něco zkušenější. Její hráč Ronaldinho získal Zlatý míč časopisu France Football a Barcu každý vychvaluje, že hraje nejhezčí a nejpohlednější fotbal.

„Barcelona nám bude chtít určitě loňské vyřazení oplatit. Loni jsme zažili dva nádherné zápasy, které bychom chtěli zopakovat. Španělský tým však letos bude více agresivnější,“ myslí si výkonný ředitel Chelsea Peter Kenyon. „Ale my se nebojíme, chceme Barcu vyřadit a vyhrát celou Ligu mistrů!“

Jak vypadá osmifinálový los?
CHELSEA vs. Barcelona
Real Madrid vs. Arsenal 
Werder Bremen vs. Juventus
Bayern Munich vs. AC Milan
PSV Eindhoven vs. Lyon
Ajax vs. Inter Milan
Benfica vs. Liverpool
Rangers vs. Villarreal

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.