Mourinho: Útočníci se musí zlepšit!

José Mourinho ostře kritizuje útočníky Chelsea a zároveň je varuje, že se musí okamžitě zlepšit.

Velký potenciál našich útočníků se bohužel zatím tolik nenaplňuje, jak se před sezonou předpokládalo.

Nasvědčuje tomu několik š?astných vítězství nejnižším rozdílem 1–0, například také poslední zápas s Wiganem, který jsme vyhráli jen díky hlavičce stopera (!) Johna Terryho.

Portugalský manažer v rozhovoru pro Daily Star hlavně naráží na trojici Duff – Robben – SWP. „Musíme v tomto směru hrát lépe. Nehledám omluvy, já jen chci hrát normálně. Nejsem z toho š?astný, ale na druhou stranu vím, že výsledky jsou nejdůležitější,“ řekl Mourinho.

Jediný Joe Cole podle Mourinha hraje skvěle. „A to stále není ve vrcholové formě,“ zdůraznil.

1–0, 1–0, 1–0…

Britská média dokola kritizují Chelsea za její defenzivní systém.

Před vysunutými ofenzivními krajními záložníky se vyskytuje jeden z dvojice Crespo – Drogba, kteří již několikrát v tomto ročníku rozhodli o třech bodech jediným gólem utkání. Ne třeba zmiňovat náhodnou branku Drogby v utkání druhého kola s Arsenalem.

Chelsea podle některých deníků neumí vyhrávat vysokým rozdílem a neustále se v některém z důležitých utkání opakuje nejčastěji výsledek 1–0.

José Mourinho se k této věci vyjádřil takto: „Myslel jsem si, že letos budeme úspěšnější a více sehraní, ale mýlil jsem se. Někdy máme opravdové problémy s naší defenzivou, a proto ji musí podporovat celý tým. Bez obrany nikdy nevyhrajete.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.