Mourinho bude zřejmě potrestán

José Mourinho v televizi označil hráče Wiganu za „podvodníka“ a čeká ho nejspíš trest od FA.

José pravděpodobně rozšíří svoji sbírku trestů od Anglické fotbalové asociace (FA), protože v televizním interview po sobotním zápase s Wiganem nazval hráče hostí Leeho McCullocha „podvodníkem“.

Portugalský kouč už minulou sezonu zaplatil pokutu 5000 liber za to, že obvinil mužstvo Manchestru United z „faulování a faulování a podvodu a podvodu“ po semifinálovém duelu Ligového poháru.

V druhém poločase střetnutí 16. kola Premier League za nerozhodného stavu hostující hráč David Connoly odkopl míč za čaru, protože jeho spoluhráč McCulloch ležel po zákroku Joea Colea na trávníku a držel se za nohu.

Mourinho přikázal Williamu Gallasovi, aby balon neodevzdal soupeři, jako to nařizuje fair play, protože byl přesvědčený, že McCulloch jenom předstírá zranění. 

„Víme, co to je fair play, když je hráč zraněný a míč vratíme zpátky. Nejsem však hloupí, aby jsme to dodržovali i tehdy, když to hráč jenom hraje, jako v tomto případě. O něco málo sekund se postavil a opět se bez problémů rozběhl. Gallasovi jsem zakázal odevzdat míč. Bylo to na mojí zodpovědnost a udělal bych to znovu. Fair play sa nevztahuje na podvodníky,“

objasnil svůj postoj Mourinho, kterému už FA zaslala žádos? o vysvětlení kontroverzních výroků.

Trest by měl dostat i trenér Manchesteru United Sir Alex Ferguson, kterému se nezdál výkon rozhodčího Roba Stylesa v utkání s Evertonem.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.