Preview: CFC – Liverpool

Chelsea se v úterý utká v posledním utkání základních skupin s Liverpoolem. Sice si oba týmy již zajistili postup do další fáze, ale v tomto utkání půjde především o čest, peníze a první místo.

Utkání můžete sledovat on-line.

Trenér José Mourinho doufá, že se mu do utkání dá dohromady rozjetý kanonýr Hernan Crespo, který sobotní utkání s M'Brough, zmeškal z důvodu zranění. Do zápasu naskočí stejně jako v sobotu Robben a Drogba, Chelsea ale stále ztrácí svůj defenzivní štít, tedy Clauda Makeleho.

Liverpoolu bude chybět středový záložník Xabi Alonso, do sestavy se už vrací záložník Mohamed Sissoko.

Když kterýkoliv  zvítězí, tak vyhraje skupinu. Liverpoolu bude stačit i remíza, oba kluby se už kvalifikovaly do další části.

V posledních třech vzájemných utkáních, které CFC a Liverpool odehráli v Lize mistrů padla pouze ‘jedna‘ branka, kterou vstřelil Liverpool v semifinále minulého ročníku. Letos Chelsea zatím v Lize mistrů inkasovala pouze jednu branku, také proto, že v úvodním utkání v Liverpoolu remizovala 0:0. Poslední vzájemné utkání a anglické lize vyhrála však Chelsea 4:1.

V tabulce skupiny je Chelsea s deseti body druhá, navíc posledních dvanáct utkání na domácím hřišti neprohrála. Poslední tým, který The Blues doma porazil byl v říjnu 2003 Besiktas.

Liverpool tabulka vede a má na svém kontě jedenáct bodů, své dvě venkovní utkání vyhrál. Navíc Liverpool v LM neprohrál posledních třináct utkání, to je sedmá nejdelší série. Liverpool v posledních čtyřech utkáních LM neinkasoval branku.

Pokud uvidí jeden z dvojice Robben, Terry žlutou kartu, tak nebudou moci nastoupit v prvním utkání vyřazovací části. Z hráčů Liverpoolu hrozí tento trest Alonsovi, který však pro zranění nenastoupí, a Reinovi.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.