Portsmouth na Chelsea nestačil

Chelsea zválcovala další překážku a díky našemu přenosu jste její výhru 2:0 mohli i sledovat.

Utkání jste mohli sledovat ON-LINE!

Dnešní odpoledne přišlo na Fratton Park 20 tisíc 182 diváků. Zápas začal smutně. Držela se minuta ticha za včera skonalého Goerge Besta.

Už od záčatku domácí Pompey nasadili tvrdé tempo a pro faul nechodili daleko. Útočili obě dvě strany, do výrazenější akce přispěchal v deváté minutě Lua Lua. Ale jeho akce měla jeden háček. Nebo spíš pořádný hák jménem Petr Čech. Ten jeho ránu zneškodnil…

Lua Lua si ale nedal pokoj a John Terry si s ním ještě docela užil. Jeho osobní tlak vyvrcholil v 19. minutě, kdy byl do akce znovu povolán Čech. Chelsea se snažila chodit do protiakcí, ale trošku ztrácela invenci a nápady. Sedmadvacet minut po začátku si však naběhl Hernán Crespo na centr Paula Ferreiry a z šesti metrů trefil bránu (volejem ze stejné vzdálenosti dál gól i proti RSC- Pozn. red.). Modrá část publika jásá a hráči s Mourinhem s nimi. Vedeme 1:0!!!

Síla myšlenky, že už vedou, Blues velmi pomohla a s chutí se vrhli do dalšího boje. Domácí byli naopak jak omráčení a začali ještě více faulovat. Tím dávali hostům šance v podobě přímých kopů a jiných standardních situaci. V jedné chvíli šel do breaku Silva, ozvala se ale píš?alka rozhodčího s praporkem.

Po chvíli se stáváme svědky nepěkné situace. Střelec zatím jediného gólu, Hernán Crespo, je vystřídán Carltonem Colem. Argentinec nevypadá na to, že by střídal nedobrovolně (sháníme pro Vás dále informace o jeho případném zranění- pozn. red.). Minutu před skončením ještě Ashdowna prověřuje Eidur Gudjohnsen.

V druhém poločase se domácí snažili zachránit, ale to jim vydrželo jen chvilku. V 55. minutě, kdy už měl na kontě žlutou Diao, kopal náš dnešní oslavenec Lampard přímý kop. Ashdown s ním měl co dělat, ale další gól nepustil.

Hned za dvě minuty Carvalho zfauloval Lua Luu a přímý kop zneškodňoval Petr Čech. Chvilku na to dostal žlutou carlton Cole. A pak Hughes. Ze standardní situace, když míč prošel cestou- Lampard, Duff, Carvalho, Ricardo minul bránu hlavou.

To už to ale Lua Luovi začalo lézt na mozek a rozhodl se vrhnout se do útočné akce. To se psala 61. minuta a Pe?a si míč jen z dálky prohlédl, jak míří nad branku. Dvě minuty na to přichází Todorov a odchází Silva a Griffin dostává žlutou za faul na Joea Colea, který je dnes, chudák, furt na zemi.

Pak ale nadešla chvíle našich záložníků! Nejdřív Essien prubnul ránu z 25 metrů, Ashdown vyrazil. Pak míč nepřevzal nikdo jiný než Joe Cole a byl jak jinak než faulován v pokutovém území Stefanovicem. A kopali jsme penaltu. A kdo by ji měl asi kopat? No přece Frank Lampard! Na střelu po zemi doleva bude asi sám autor vzpomínat dlouho. 0:2!

Stefanovic to nemohl přenést přes srdce a šel si stěžovat. Docílil jen jediné věci, dostal žlutou. Dvacet minut před koncem stejný hříšník fauloval toho samého. Frankie kopl přímý kop a míč se od Priskea odrazil k faulovanému Joeovi, který ale netrefil bránu.

Teď už hráči CFC vypěnili a přišlo i několik faulů z naší strany, ale obešlo se to bez kartiček. V 77. minutě jsme byli svědky krásné akce Chelsea, kterou chtěl volejem Carlton Cole elegantně zakončit brankou. Mezi tyče se ale netrefil.

Pompey střídají, přichází Viafara odchází Hughes. Za chvíli se obměňují naše křídla. Nejdřív přišel SWP za Duffa a pak Gérémi za Joea (kde je sakra ten Robben???). Výraznější akce přišla jen v ráne Todorova, kdy ale netrefil branku. A žlutou obdržel Taylor za nesportovní chování.

Tři body tedy putují na Stamford Bridge a hráči mezi sebou mají nového rekordmana, který vydržel 160 ligových utkání za sebou a ještě nasázel spoustu důležitých gólů. V patnáctém kole se utkáme na domácím stadioně s Middlesbrough.

PORTSMOUTH – CHELSEA 0:2
Branky: 27. Crespo, 66. z pen. Lampard.
ŽK: 5–1
Rozhodčí: P. Down.
Diváků: 20.182.

Sestava Chelsea: Čech – Gallas, Carvalho, Terry, Ferreira – Essien, Lampard, Gudjohnsen – Duff(79. SWP), J.Cole(83. Geremi) - Crespo(38. C.Cole).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.