Chelsea porazila Anderlecht

Máme to!!! A? se fandové RSC nezlobí, ale faktem je, že Chelsea včera bez problémů přejela Anderlecht!!!

Byl chladný večer a okolo 20:45 italský rozhodčí odpískal začátek zápasu Anderlecht v Chelsea. Blues naběhli v modrém a domácí v bílém. Na stadion Constanta Vanden Stocka přišlo 21 tisíc a 70 diváků.

V naší bráně nechyběl Petr Čech a do středového trojúhelníku se vrátil Eidur Gudjohnsen, který fandil RSC, když byl malý. Na hrot se postavil Argentinec Crespo, jako „odměnu“ za zápas s Newcastlem a do obrany se probojoval Ricardo Carvalho. William Gallas se vrátil na pravobok a úlohu defenzivního záložníka převzal Essien. Představení mohlo začít.

První a také poslední útočné snažení si domácí odbyli už v sedmé minutě a měli klid. Zbytek zápasu volili spíše „ústupný útok“. Mpenza s Wilhelmssonem se snažili dostat přes naše obránce, ty se ale poslední dobou znovu sehrávají a vypadá to, že to bude jak minulý rok.

Mezitím byla našemu Argentincovi zima a chtěl dokázat Mourinhovi, že za Didiera kdykoli zaskočí. Skoro hned po „útočné“ akci RSC mávnul na Lamparda, ten mu poslal jednu ze

svých neopakovatelných přihrávek a Hernán volejem z pěti a půl metrů vystřelil. Jak by řekl klasik, nemohl se netrefit. 0:1!!!

Za čtyři minuty se Essien elegantně složil na zem a Vande Borre za to získal žlutou.

Pak přišla chvíle pro Franka Lamparda. Výborně kopnul roh, Hernán míč trošku pošimral a Ricardo Carvalho volejem poslal míč do brány. Portugalec má výbornou statistiku. Má na kontě dva góly ze sedmi v letošní LM. 0:2!!!

V 37. minutě si ještě zaútočili Joe Cole s Damienem Duffem a pak už Chelsea po nastavení jedné minuty mohla v klidu odejít do šatny.

Hned na začátku druhého poločasu Iatchouk vystřídal Vanderhaeghea. První výraznější zážitek měl až Del Horno, když fauloval v 59. minutě Serhata. Po chvíli Zetterberg střídal Mpenzu.

Trenér Anderlechtu se snažil poslat na hřiště čerstvé ofenzivní hráče. Ty ale asi nehráli podle jeho představ.

Eidur si zahrál i v útoku potom, co v 62. minutě Diarra vystřídal Joea Colea. Devět minut na to se střídali útočníci domácích. Ehret za Serhata. A Mourihno naopak vystřídal defenzivněji- Gérémi za Gudjohnsena.

V 80. minutě si Iachtchouk došel pro faul. Dostal, co chtěl a k tomu, jako bonus, za to dostal náš kapitán Terry žlutou kartu.

Šest minut před uplynutím hrací doby si ještě Lampard vypálil z 18 metrů. Jeho ránu brankář vytlačil na tyč. To pokračovalo mírnou breakovou situací v podání hlavních aktérů Duffa, crespa a Gérémiho. Minutu na to Crespa vystřídal mladý Carlton Cole.

Stefano Farina nastavil tři minuty a pak se mohlo jít slavit!

Chelsea vyhrála a tím postoupila do další fáze Ligy Mistrů, protože Betis v Liverpoolu remizoval. Připomeňme jen, že Duff hrál za CFC po sté a Carvalho po padesáté.ANDER­LECHT – CHELSEA 0:2

Branky: 8. Crespo, 15. Carvalho.
ŽK: 1–2 (Vanden Borre – del Horno, Terry)
Rozhodčí: Stefano Farina
Diváků: 21.070

Sestava CFC: Čech – Gallas, Carvalho, Terry, del Horno – Essien – J.Cole(63. Diarra), Lampard, Gudjohnsen(77­. Geremi), Duf­f – Crespo(86. C.Cole).

Na lavičce zůstali: Cudicini – Ferreira, Huth, Drogba.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.