PREVIEW: Chelsea - Newcastle

Dnes nás po kvalifikačních bojích čeká Premier League. Ve 13. kole anglické ligy na Stamford Bridge od 16:00 SEČ hostíme silný Newcastle United!

Zatímco Chelsea se rozjela jako TGV k titulu, Newcastle pomalu ale jistě nabírá rychlost. A proto by je Blues neměli podcenit.

Newcastle United FC- první zmínky o tomto klubu zaznamenáváme už v roce 1892. Vytvořili se dva kluby, East End a West End. Týmy se posléze sjednotili, ale naposled NUFC vyhráli ligu v ročníku 1926–1927! A jejich posledním prvním místem zůstal v roce 1955, kdy najdeme stopy po FA Cupu.

Letos jsou ale Straky skrytou hrozbou, protože k miláčkovi publika Alanovi Shearerovi, který přestoupil v roce 96, se přidal kanonýr Michael Owen. Anglický reprezentační útočník přestoupil letošní léto, protože byl nespokojen v Realu Madrid. Necitliví Angličané ho však přivítali jako největší hvězdu a Mike si ihned získal jejich srdce.

Newcastle je nyní v přesné polovině tabulky, ale zdaleka, jak už bylo řečeno, vše nevzdává. Z kádru nám bude znám i Scott Parker, který je stejně jako Owen letošní posila. Scottie opustil Stamford Bridge, protože se mu nedostávalo základní sestavy. Tady se o něm dokonce uvažuje jako o novém kapitánovi!

V brance čaruje Shay Given a ten určitě Lampardovi jen nějaký ležérní pokus nepustí.

Na co ale nesmíme zapomenout je, že se hraje na Stamford Bridge a tak bude Chelsea poháněna speciálním palivem s názvem fanoušci. Skoro všichni z kádru se vrátí z reprezentač­ních srazů.

Zajímavý bude také boj uvnitř CFC, protože na scénu se ve své plné síle vrací Wayne Bridge a svému sokovi ze Španělska Del Hornovi své místo jen tak nepřenechá.

Taky se asi vrátíme do starých časů, protože Drogba je vykartován a Crespo, který tvrdil, že je zraněný, ale v jednom zápase repre nastoupil a na druhém chyběl. V útoku by tak měl nastoupit Eidur Gudjohnsen nebo mladý Carlton Cole. Otazník také stále visí nad zdravím Arjena Robbena, se kterým asi nikdo neví co je. Potíže s páteří jsou to nejhorší.

Jinak by ale Mourinho měl operovat s celou sestavou, včetně Petra Čecha, který si v repre procvičil své reflexy. A vy nezapomeňte a pořádně fanděte!

CHELSEA - NEWCASTLE
Stadion: Stamford Bridge
Rozhodčí: Mark Halsey
Datum: 19.11.2005
Čas: 16.00 SEČ
CZ-TV: Galaxie Sport
SK-TV: -
Nebude hrát: Didier Drogba (trest)
Otazníky: Arjen Robben, Hernán Crespo.

Nominace na zápas: Čech, Cudicini - Ferreira, Gallas, Terry, Carvalho, Johnson, Del Horno, Bridge, Essien, Makelele, Lampard, Geremi, Duff, Crespo, C.Cole, J.Cole, Wright-Phillips, Robben, Huth.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.