Drogba: Yaya je nový Vieira

Didier Drogba věří, že vysoce hodnocený záložník Olympiakosu Yaya Tour by se mohl pro Chelsea stát velice dobrým hráčem.

Útočník Pobřeží Slonoviny je velkým obdivovatelem tohoto hráče a vůbec ho nepřekvapuje zájem Manchesteru a Lyonu, kteří mladý talent pozorují.

Yaya, mladší bratr obránce Arsenalu Kola Toureho, udělal významnější stopy v kvalifikaci na mistrovství světa, které se bude konat příští rok v Německu.

„Yaya Toure je nový Patrick Vieira," řekl Didier Drogba, „má stejný typ postavy. Je také vysoký a silný má výjimečnou techniku, stejně jako Vieira."

„Myslím, že brzy bude Yaya významný hráč Pobřeží Slonoviny a jeden z nejlepších záložníku. Sleduji ho v zápasech Ligy mistrů. Všichni jsme viděli, že byl opravdu skvělý, zvláště proti Lyonu, kdy byl fantastický."

„Je v Olympiakosu velmi š?astný, porotce může každý rok hrát Ligu mistrů, ale bude potřebovat krok kupředu v jeho kariéře. A myslím, že má kvalitu, hrát v daleko vyšším evropském velkoklubů."

Yaya je v současnosti srovnávám s bývalým hráčem Arsenalu a Patrickem Vieirou, který nyní obléká dres Juventusu.

„Když se mě José Mourinho ptal na můj názor na Toureho(Yayu), řekl jsem mu, že skvělý hráč," rozplýval se Drogba, „my již v Chelsea máme kvalitu, jako Frank Lampard, ale myslím, že když Yaya bude pokračovat své práci, jako dělá do teď, tak v budoucnu bude určitě schopný nosit dres Chelsea."

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.