Jarošík: Do Chelsea se nevrátím

Jiří Jarošík prohlásil, že by chtěl odejít z anglické Premier League. Ukončil tím debaty o tom, jestli v Birminghamu po skončení hostování zůstane či se vrátí do Chelsea.

V CFC mu běží smlouva, která vyprší v červnu roku 2007. Ale hraje za Birmingham City, kde je na hostování.

Chelsea ho pustila na základě jeho vlastního rozhodnutí. „Představoval jsem si to v Chelsea samozřejmě jinak, ale bylo to jedno s druhým. Třeba když jsem přišel, záložník Lampard byl jedním z řady. A za půl roku vyrostl v opravdovou hvězdu. Další středový hráč Makelele je pro mužstvo nepostradatelný a tak bych mohl jmenovat další,“ řekl v rozhovoru pro iDnes.

„Když pak Chelsea za obrovské peníze koupila v létě Essiena z Lyonu, musel jsem se rozhlížet jinde. V prvních dvou kolech nového ligového ročníku jsem se v Chelsea nedostal ani na lavičku.“

Proto tedy Jirka Jarošík nepomýšlí na návrat a podle svých vlastních slov nechce zůstat ani v nynejším klubu, protože byl zvyklý hrát jen o první místo.

„Hrát v Birminghamu o záchranu, to taky není něco, co mě v nejlepších fotbalových letech posunulo někam nahoru,“ pomýšlí.

Co se tedy bude dít? Jarošík by se údajně mohl vrátit zpátky do Ruska.

„Samozřejmě je lepší být v klubu, který pravidelně hraje Ligu mistrů nebo Pohár UEFA. Nehledě na to, že finanční síla CSKA je nesrovnatelně větší než v Birminghamu,“ do­dal.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.