Preview: Manchester United vs. Chelsea

Rudí ďáblové se zítra pokusí vypálit Modré nebe. Je to jeden z jejich nejdůležitějších dosavadních zápasů…

Manchester United má před sebou zápas, který „musí vyhrát“, aby se psychicky mohl zapojit do bojů o titul.

Minulý týden Man Utd ostudně prohrál s Middlesbrough 4:1 a v LM prohrál 1:0 s Lille. Připomeňme, že Blues taky prohráli 1:0, ale v PL jen remizovali. V neděli můžeme sledovat i další zápas a to přemožitelů- M'brough v Everton.

Sir Alex Ferguson se bude muset obejít bez hvězd Garyho Nevilla, Ryana Giggse a Gabriela Heinze. Mourinho bude bez Robbena, což je velká ztráta, ale na pole se vrací Duff.

A teď trochu něco z historie. Klub z Old Trafford, prozatimního největšsího stadionu v Anglii, začal vylézat na povrch už v roce 1878. Do dnes je to jeden z nejvýznamějších a nejúspěšnějších klubů vůbec (v PL mu konkuruje jen Liverpool). Prošli jím takové hvězdy jako například George Best a David Beckham, který se nechal slyšet, že pokud by se měl vrátit do Anglie, tak by šel jedině do Man Utd.

Nyní má Fergie v kádru reprezentaty z různých států. Jeho hvězdná ofenzivní část se skládá třeba z Ruuda van Nistelrooye (Nizozemí), mladého Portugalce Cristiana Ronalda, který se proslavil na Euru a nyní čelí obvinění z násilnění a například Wayne Rooneyho, kterému je teprve 20 let a válí už i za seniorskou anglickou reprezentaci. V záloze nyní začíná kralovat Alan Smith, kterého si Sir Alex „předělává“ z útočníka. Obraně velí Rio Ferdinand, který dost často tvoří anglickou stopperskou dvojici s Johnem Terrym a posledním zachráncem je Van Der Sar, holandský reprezentační brankář.

Ale i přes takovoutu sestavu se naším soupeřům letos moc nedaří a jsou sedmí, přičemž ztrácejí ne Chelsea už 13 bodů, i když zas mají zápas k dobru. Stahnou zítra náskok nebo Chelsea odjede s ještě větším?

Zápas bude soudcovat Graham Poll, který domácím už pískal zápas s Evertonem a nám zápasy s Arsenalem (1:0) a Liverpoolem (1:4). Žlutou kartu obdrželi: Scholes; Gallas, Makelele; Cole, Lampard, Drogba.

Tento zápas bude malou oslavou pro Sira Alexe Fergusona, který oslaví 19. výročí od doby, kdy nastoupil k Rudým ďáblům.

Chelsea bude hrát svůj 50. ligový zápas pod vedením Josého Mourinha a doufat, že tento zápas vyhrají, což by byl jejich 40. v lize.

José Mourinho k zápasu: „Když toto utkání prohrajeme, nemusíme se vůbec obávat. Budeme mít stále náskok v čele. Zítra je pro nás velké utkání. Hráči si tím můžou po porážce zvednout náladu. A navíc, nebotřebují výrazně motivovat, oni ví, co je čeká.“

Manchester United – Chelsea
Stadion: Old Trafford
Datum: 6. 11. 2005

Galaxie Sport: 16:55 (pozor, předtím je přímý přenos finále tenisového ATP)

SK-TV: 16:55 (STV2)

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.