Chelsea prohrála s Betisem

Poprvé Chelsea letos vyjela mimo Ostrovy a nebude na to vzpomínat v dobrém aneb reportáž ze zápasu…

Pravdou je, že Blues si na hřišti počínali i laxně a možná počítali s výhrou, která jim spadne do klína. První výraznější akce se povedla Joeovi Coleovi, který dostal žlutou kartu.

Pravdou ale také je, že rozhodčí Hamer kartami vůbec nešetřil. V základní sestavě nastoupil i Eidur Gudjohnsen, což by mnoho nezúčastněných mohlo překvapit. 55 tisích lidí vytvořili atmosféru a Betis byl připraven nic nevzdát.

Už ve 24. minutě domácí střídali. Odešel útočník Oliveira a nastoupil za něj proklatý Dani. Ten se v 27. minutě skoro poprvé zapojil do hry a trefil se do černého. Přes naší obranu („no tak kluci, už něco dělejte!“) k němu dorazil rychlík v podobě kulatého nesmyslu a Španěl prostřelil Čecha. 1:0.

Hned potom se Blues snažili tlačit a vyrovnat. Když jsme prohrávali dvě minuty, tak se tlačil do šance Essien. Sedm minut před koncem poločasu se snažil skórovat Cole a posléze GUdjohnsen. Následně to zkoušel Robben, když ho do výhodné pozice dostal Essien. Půl minuty poté, tedy v 42. minutě, vyslal John Terry nádherný pas na Eidura, který ale zachytila obrana Betisu.

Ve druhé minutě nastavení ještě tropil neplechu  v našem pokutovém území Edu s Danim.

V poločase se dostal na hřiště Didier místo Eidura a Shaun za Joea. Pět minut potom byl Robben obdařen dárkem v podobě žluté karty za faulování Joaquina zezadu. Ještě si čtvrt hodinu zaběhal a pak přenechal své místo Damienu Duffovi, který se vrátil po tří týdenní pauze.

Načež Drogba zazáviděl Robbenovi a Coleovi a taky si přál žlutou kartu k Ježíšku. Vzhledem k jeho faulu v 69. minutě dostal dáreček dřív. Dvě minutky na to se urputně snažili SWP s Duffem i s Drogbou. Práce kvapná málo platná…

11 minut před koncem už to Johna přestala bavit a začali jsme hrát na tři obránce s více vysunutým kapitánem (kdyby hrál Del Horno, asi by spíše on doplňoval útočnou fázi).

A už se dostáváme k zmiňované kartě SWP za šlapáka na Melliho. Dostal žlutou a příští utkání budeme bez jednoho křídla.

A protože máme křídla čtyři, tak by měli i křídla dostat čtyři karty. Čtyři minuty po mladém Angličanovi dostal žlutou i Ir Duff za protesty.

Ve skupině G jsme nyní druzí se sedmi body. První je Liverpool s deseti body, výstrahou je Betis, který na nás ztrácí už jen bod a suverénně poslední je belgický přemožitel Slavie Anderlecht s žádným bodem.

Nyní se musí Blues soustředit na nedělní zápas s Manchesterem United, což určitě taky nebude procházka růžovou zahradou.

Mourinhův komentář se dozvíte v následujícím článku.
BETIS – CHELSEA 1:0
Branka: 28. Dani

ŽK: 5–5 (Capi, Varela, Melli, Contreras, Dani - J.Cole, Robben, Drogba, SWP, Duff)

Rozhodčí: Alain Hamer
Diváků: 55.000

Sestava Chelsea: Čech - Ferreira, Carvalho, Terry, Gallas – Essien, Makelele, Lampard - J.Cole(46. SWP), Gudjohnsen(46­. Drogba), Robben(65. Duff).

Na lavičce zůstali: Cudicini – Bridge, Huth, Geremi.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.