Nadpozemský Frank Lampard

Na začátku letošní sezony se záložník a současná největší hvězda The Blues Frank Lampard od lékaře dozvěděl šokující zprávu: „Franku, máš větší srdce než ostatní!“

I přes kritiku jeho formy v národním týmu ve svém klubu doslova září, a také proto se dostal do čela střelců anglické ligy s deseti zásahy.

Lampard je hlavní postavou také anglické reprezentace a podle Actim Index velkým favoritem na zisk ceny Zlatý míč France Football.

Způsob jakým se Frank dostal na vrchol možná někoho překvapilo, ne tak jeho otce, který stejně jako syn kdysi oblékal dres West Hamu.

„Ano, 11milionů liber bylo mnoho peněz (za tolik přestoupil Frank Lampard do Chelsea – pozn. redaktora) a prvních asi 17 zápasu nemohl hrát, tak jak by si představoval, nastupoval totiž napravo. To byl tehdy poloviční, potom se vrátil do středu k Emmanuelu Petitovi a ukázal, co všechno v něm je,“ řekl Lampard senior.

„Vždycky chtěl hru zrychlit a to je velká část jeho umění. Jeho výkony jsou teď ještě zralejší. Má hodně míč a dokáže ho i podržet, jeho výkonnost se v posledních letech velmi zlepšila.“

„Jeho záměr byl vždy stát se fotbalistou. Frank se v mládí setkal s hodně lidmi, kteří jsou slavní, třeba Bobby Moore, ke kterému také vzhlížel.“

Od dětství kope do míče

„Lampard byl také dobrý ve škole, ale on vždy toužil být jen fotbalistou. Zní to hloupě, ale jako malé děcko vždy létal po domě a kopal do míče, to mě přivádělo k šílenství.“

„Jeho názor na fotbal je stejný, jako když byl děcko, stále se těší ze hry,“ přidal Frankův otec, který zmeškal jen jeden zápas svého syna v dresu Chelsea.

„Jako mladý neustále zůstával po tréninku a ještě trénoval. A udělal dobře a nyní velmi pracuje v zápase pro tým.“

Lampard je blízko překonání rekordu Davida Jamese. Je to jen ukázka jeho věnování se fotbalu a profesionalismu.

Jeho otec ale dodal, že zranění jsou nevyzpytatelná a už dokázaly zničit kariéru nejednomu fotbalistovi.

Ale José Mourinho a Sven-Goran Eriksson nebudou doktora zřejmě potřebovat, nebo? Frank má velké srdce, které patří Chelsea!

Zdroj: BBC

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.