Svátek jménem Chelsea I.

Lidé se dnes v Praze bavili. Taková akce jako byla tato tu byla snad poprvé. O čem je řeč? O akci „Petr Čech a přátelé“.

Naposlední chvíli se omluvili Eidur Gudjohnsen a Frank Lampard, do Prahy tak přicestoval jen kapitán Chelsea John Terry, kterého doprovodili Petr Čech, Jiří Jarošík, Tomáš Hübschman a hokejista Karel Pilař. I tak to náladu změnit nemohlo. „Terry byl naprosto báječnej,“ shodlo se několik návštěvníků této akce. „Byl dokonalej, pořád se jen smál,“ doplnila je naše půvabná redaktorka Katka pod přezdívkou element.

Ale zpět k akci. Sportovci naházeli do publika míče, s tím kdo je chytne, může si zahrát fotbálek na malé hřiště a branky. Jeden z míčů chytla například malá holčička. Když se jí moderátor akce Leoš Mareš zeptal jak se jmenuje odpověděla: „Chelsea.“ Mareš to vzal jako dobrý vtip, jenže ono tomu bylo doopravdy. Ta česká malá holčička se opravdu jmenuje Chelsea, jak potvrdil záhy její otec.

Když došlo na pokutové kopy, ve kterých Terry dvakrát uspěl ze tří pokusů, muselo se nějak vyměřit deset metrů od branky. Mareš to vymyslel znamenitě. Donutil téměř dva metry vysokého Petra Čecha, aby se pětkrát za sebou položil od brankové čáry na zem.

Poté se Mareš Terrymu chlubil, že je nejlepší český zpěvák. „Vydělávám a jsem stejný třeba jako Robbie Williams,“ smál se. John Terry také pak Leoše pochválil, že je perfektní bavič.

Došlo také na pokutové kopy, ve kterých mohli změřit síly s Petrem Čechem diváci. Jednička Chelsea dlouho odolávala, jenže pak vše utnul desetiletý chlapec, který vší silou se opřel do míče a střelou k tyči překonal Čecha. Jenže chlapec byl nakonec z toho zklamaný. „Mám totiž radši Milana Baroše, fandím tomu klubu, kde on hraje,“ řekl překvapivě. „Nejradši bych ale byl, kdyby přestoupil do Chelsea.“

Pak ještě Terry připomněl, že Petr Čech byl za uplynulou sezonu nejlepším fotbalistou České republiky a předal mu cenu za první místo v anketě Zlatý míč. Poté následovala autogramiáda a podobné akce… A jak vše prožívala osobně element? To se dozvíte v dalším článku.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.