Diarra je spokojený

Záložník Lassana Diarra, který v létě přišel z francouzského Le Havru, prohlásil, že je v Chelsea maximálně spokojený a bude čekat na svou další šanci.

Je známo, že po odchodu Claude Makeleleho, by měl zaujmout místo defenzivního záložníka právě mladý Diarra.

20ti-letý středopolař řekl, že se objevil v Chelsea také díky Makelelovi. „Předtím než si mě José Mourinho vybral do týmu a ukázal mi Claudeho jako příklad, stejně už byl dávno můj vzor. Je to část důvodů, proč jsem přestoupil právě do Chelsea. On je někdo, kdo mě nutí stále se zlepšovat, znatelně na taktické úrovni,“ vysvětlil Diarra.

Lassana si zahrál pár minut v posledním utkání v Lize mistrů s Betisem, přitom v Premiership neodehrál ani minutu.

„Jsem v jednom z nejlepších klubů na světě a hraji s nejlepšími hráči. Proč nehraji? Určitě to není sporná otázka, v Chelsea je několik ohromných fotbalistů, kteří pravidelně nenastupují,“ do­dal.

V budoucnosti určitě Diarra dostane více příležitostí a podle José Mourinha má velké šance dostat se do základní sestavy. „Kdybychom neměli Makeleleho, umím si Diarru představit na jeho místě. Je fyzický a technicky skvěle připravený, jen teď musí čekat,“ uvedl portugalský trenér.

A nebude čekat určitě dlouho, Makelelemu je 32 let, takže se musí počítat s tím, že maximálně v CFC zůstane ještě rok nebo dva. Nedávno taktéž prozradil, že zvažuje návrat do francouzské ligy. Pak přijde Diarrova šance!

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.