PREVIEW: Everton vs. Chelsea

Naši hráči dnes sehrají utkání v Liverpoolu. Tentokrát je bude hostit Everton. Co od tohoto klubu můžeme v dnešním duelu očekávat?

CHELSEA – EVERTON
Stadion: Goodison Park
Datum: 23. 10. 2005
Čas: 17.00 SEČ
CZ – TV: Galaxie Sport
SK – TV: STV2

Everton je klub, který by se dal nazvat překvapením minulé i dosavadní letošní sezony. Manager David Moyes své svěřence dovedl až ke čtvrtému místu, které zaručovalo účast v evropských soutěžích jako je Liga Mistrů a UEFA Cup…

Co se ale nestalo! Toffees přes prázdniny prohlašovali, že posilují na všech postech. I přesto ale v poháru UEFA totálně vyhořeli. A co víc, brutálně propadávají v Premier League. Se třemi body po devíti kolech jsou poslední za Sunderlandem!

Proto se dá očekávat vzestup týmu z Goodison Parku a tak by ho trenér Mourinho a jeho svěřenci neměli podcenit. Tento klub zapustil kořeny už v roce 1878. PL vyhráli naposledy v sezóně 1986/1987. Jejich posledním úspěchem je rok 1995, kdy vyhráli jak Community Shield, tak F.A. Cup.

Jejich hlavním sponzorem je Chang Beer (možná hráči přišli na neodolatelnou chu? piva a to má za následek prohry) a Umbro – což je střet zájmů. Můžeme se těšit na dva týmy, které nosí na prsou to samé.

U nás by už měl být připraven Robben a i vyléčen z mírného zranění Drogba. José má tedy k dispozici kompletní kádr až na Damiena Duffa. A vzhledem k tomu, že domácí nosí také modré dresy, tak konečně naše hrdiny možná uvidíme v nových světlemodrých dresech…

Máme se na co těšit. A to i diváci z Liverpoolu, kterých se může do Goodison Parku dostavit až 40, 260 tisíc.

David Moyes k tomu dodává: „Nevěřím, že mezi těmito dvěma kluby je 19 jiných, ale tabulka nikdy nelže. Jako nelhala minulý rok, když jsme skončili čtvrtí.“

Hráči, které mají trenéři k dispozici:

Everton: Martyn, Valente, Weir, Yobo, Ferrari, Cahill, Neville, Kilbane, Arteta, McFadden, Ferguson, Beattie, Bent, Hibbert, Davies, Osman, Kroldrup, Li Tie, Wright.

Chelsea: Čech, Cudicini, Johnson, del Horno, Gallas, Ferreira, Terry, Carvalho, Essien, Makelele, Lampard, J Cole, C Cole, Drogba, Crespo, Wright-Phillips, Gudjohnsen, Geremi, Huth.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.