Londýnští záložníci jdou do boje!

Dnešní anglická reprezentační záloha by se měla skládat ze tří hráčů Chelsea a jednoho kopáče za Tottenham Hotspur. Na scénu přichází Joe Cole, Shaun Wright-Phillips, Frank Lampard a Ledley King…

Joe Cole a Shaun Wright-Phillips mají svůj vyhraněný čas na hraní. Všechno je díky rotační politice Josého Mourinha. Spolu nahráli 138 minut, chcete-li 15% z deseti dosavadních zápasů The Blues.

Spolu v základní jedenáctce nastoupili jen jednou doma proti West Bromwich Albion, kdy se Joe Cole trefil do brány hostů a SWP si připsal asistenci. Jinak fungují jako náhradníci za větší hvězdy – kata Čechů Arjena Robbena a Ira Damiena Duffa.

Z deseti zápasů se Joe účastnil sedmi a Shaun devíti. Jsou to záložníci úžasných kvalit, přesto oba doplácí na ještě úžasnější konkurenci.

Právěže kvůli červené kartě Davida Beckhama a zranění Stevena Gerrarda bude muset trenér Sven Goran Eriksson využít charismatických záložníků Chelsea. S dvěma křídly vytáhne do boje i Frank Lampard, který zatím nevynechal jediný zápas The Blues. Odehrál vždy devadesát minut a už má na svém modrém triku 154 zápasů za Chelsea. Vypomáhat ve středu pole mu bude Ledley King – kohout z Tottenhamu.

Určitě také nastoupí John Terry a tentokrát vytvoří stoperskou dvojici opět s Riem Ferdinandem, protože Sol Campbell z Arsenalu se znovu zranil při sobotním zápase s Rakouskem.

Připomeňme ještě, že Anglie se dnes utká s Polskem. Začíná se ve 20:45 středoevropského času a zcela zaplněný bude určitě Old Trafford. Oba dva týmy už mají postup na MS 2006 jistý, a tak půjde jen o čest a národní hrdost…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.