Petr Čech získal Zlatý míč

Petr Čech v úterý získal Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu uplynulé sezóny. Cenu převezme během sobotního vystoupení se spoluhráči v Praze.

„Je to obrovský úspěch, protože sezona se v klubu i v reprezentaci podařila řadě hráčů. Navíc brankáři to mají v podobných anketách těžší,“ řekl Petr v telefonickém rozhovoru novinářům.

„Například Juventus vyhrál italskou ligu a Pavel Nedvěd podával skvělé výkony. Vážím si toho také o to více, že je to pro mě první individuální ocenění na území České republiky. Ocenění takového rázu jsem ještě nedostal, na nejlepšího hráče anglické ligy jsem nedosáhl,“ prohlásil.

Čech ale v tomto ročníku nevyhrál pouze Zlatý míč, ale také titul s Chelsea, Ligový pohár, cenu pro nejlepšího brankáře Premier League a jeho jméno se objevilo v All Star týmu ligy, Ligy mistrů, Evropy. V ligovém ročníku prolomil rekordy v neprůstřelnosti (1025 min. bez obdržené branky).

„V anketách bodují spíše ofenzivní hráči, protože jsou daleko více vidět. Dávají hodně gólů,“ uvedl Čech. V hlasování zástupců fotbalové sekce Klubu sportovních novinářů ovládl podzimní i jarní část. Skoro patnáctikilový Zlatý míč převezme v sobotu během vystoupení se spoluhráči z Chelsea v Praze. Pro trofej má místo v domácí improvizované Síni slávy. „Mám ji v Anglii ve svém domě. Všechna ocenění tam mám vystavená, abych si při pohledu na ně mohl vybavit zajímavé zápasy a krásné okamžiky sezony,“ řekl.

Talentovaný brankář, který učinil velký krok v kariéře loni přestupem z Rennes do anglického velkoklubu Chelsea, by ve velké české konkurenci zvolil za nejlepšího hráče sezony Nedvěda. „Je to hodně těžké z takových fotbalistů vybrat jednoho. Ale Pavel i přes zdravotní problémy táhl Juventus, proto bych zvolil jeho,“ uvedl Čech.

Za dobré jarní výkony ocenil i duo z Dortmundu Jan Koller – Tomáš Rosický. „Byl to diametrální rozdíl oproti podzimu, jaro se Dortmundu povedlo.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.