Míč jsem neviděl, řekl Čech

Hodně anglických (ne)expertů kritizovalo výkon českého brankáře Petra Čecha. Podle nich měl zabránit gólu, který mu dal v neděli Steven Gerrard.

Utkání se vyvíjelo impozantně. Výsledek 1–4 na hřišti Liverpoolu je více než cenné. „Domácí museli útočit, protože potřebovali v lize vyhrát. Více otevřeli hru a my měli tím pádem vepředu více prostoru – a také jsme toho naší chytrou hrou využili. I my jsme hráli aktivněji než ve středu v Lize mistrů. Řekli jsme si před zápasem v kabině, že takhle chceme hrát, že jsme už minule byli blízko vítězství a že si ho tentokráte nechceme nechat ujít. Takhle vysokým rozdílem vyhrála Chelsea naposledy v Liverpoolu v roce 1907,“ řekl český brankář na svých internetových stránkách petr-cech.cz. Po první brance CFC vyrovnal na 1:1 Steven Gerrard a údajně střelu podle některých názorů měl mít. „Při inkasovaném gólu jsem si na balón sáhnul, ale jenom jsem ho škrtnul a nestačil ho vytlačit z brány. Někdo přede mnou stál, takže jsem na střelu nestačil tak rychle reagovat,“ upozornil.

Poločas přesto skončil 2:1 pro Blues. „O pauze jsme si v šatně kladli na srdce, že nesmíme přestat hrát aktivně a že domácí tým nenecháme vrátit se do hry. To se nám povedlo. Liverpool sice nasadil své útočné hráče, ale jeho tlak byl po vápno. Nám se navíc ještě více otevřel prostor pro brejky. Po Drogbově akci doklepl Joe Cole na 3:1 a po něm se ještě trefil Géremi,“ dodal Petr Čech.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.