Mourinho umlčel kritiky

Trenér londýnské Chelsea po výhře 4–1 nad konkurentem v boji o titul umlčel kritiky své hry. Chelsea vede anglickou ligu už o devět bodů.

„Zasloužíme si více respektu, ne od Liverpoolu, ale od normálních lidí. Jsme dobrý tým. Po osmi utkáních, máme osm výher a 16 vstřelených branek, ale lidé říkají, že neumíme hrát, že jsme skupina šašků. To není pravda. Můj tým odvádí skvělé výkony, ale titul ještě náš není,“ řekl Mourinho pro BBC.

„Nejsme super tým. Neříkám, že jsme nejlepší na světě. Říkám, že jsme velmi dobré mužstvo, které má všechno, co dobrý fotbalový tým má mít – ambice, obranou kvalitu, schopnost zaútočit, silné individuality a také kreativitu.“

Mourinho také odmítá jakoukoliv slovní válku s jeho protějškem Rafou Benítezem, který prohlásil, že se ho tým ze Stamford Bridge bojí.

Mourinho k tomu dodal: „Vím, že oni proti nám nemohou hrát fotbal tváří v tvář. Musí bránit a čekat na nějakou chybu, aby dokázali skórovat. Když proti nám hrají v tváří v tvář, tak nemohou vyhrát.“

„Závod o titul nekončí. My můžeme ještě pár bodů poztrácet, ale když Benítez řekne, že zná naše slabé stránky, tak je stejně nedokáže využít. Já znám naše slabé stránky, on ne.“

„Celý náš tým byl dnes skvělý. A Drogba byl ohromujícím svým způsobem, jakým dnes ovládl hru.“

„Duff a Cole nám dali v útoku tvar jaký jsme potřebovali a střídající Geremi a Robben dokončili naší kvalitu.“

Frank Lampard, který nasměroval Chelsea k vítězství, když v prvním poločase dokázal proměnit penaltu přiznal, že jeho tým chtěl vyvrátit výroky kritiků po středečním utkání.

„Je to pro nás ohromný výsledek. Ukázali jsme, že to myslíme vážně. Hodně věcí bylo o nás řečené po středečním utkání, ale my jsme na hřišti ukázali naší sílu. Cítili jsme, že některé výroky, které byly na naší stranu vynesené, nejsou správné. Chceme nyní držet náš standart. Nemyslíme, že jsme neporazitelní, ale po takových utkáních jsme velmi š?astní,“ dodal Lampard.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.