Anfield rozmeten!

Při druhém gólu Chelsea skanduje liverpoolské obecenstvo „Boring, boring Chelsea“. Tady něco není v pořádku aneb výprask a výsměch v podání The Blues…

15:55 britského času – Roman Abramovič zasedá do obecenstva. Je v poněkud zvláštní náladě. José Mourinho, trenér Chelsea, se totiž nechal slyšet, že Liverpool se s remízou určitě nespokojí. Na konci utkání má nejlepší náladu za poslední týden a myslí si:

„Teď by nám za remízu líbali nohy.“ Jeho svěřenci totiž dali Liverpoolu K.O. Už si asi přesně nevybavuji, kdo měl ty řeči, že Chelsea dokáže porazit, a že neporazitelnost a to všechno, je jen humbuk, o který se postarala média? Mám takový dojem, že to byl někdo z města s přístavem. Někdo, kdo má většinou červený dres, sportovního sponzora Reebok a fanoušky, kteří vyřvávají „You'll never walk alone.“ To nebude Southampton!!! A napadají mě jména Benítez, Gerrard a popřípadě Morientes, ale to se asi mýlím…

Ze záčatku to dokonce, představte si, vypadalo na tlak Liverpoolu. Chelsea ale i Liverpool měly problémy s přesnou rozehrávkou a hra Blues byla místy dost roztěkána. Ve dvacáté šesté minutě náš hrot připravil úžasnou pozici pro skórování. 

Drogba běžel a běžel za míčem, až mu Traoré nastřelil ruku (to chci zas zítra vidět si liverpoolské stěžovat), ale Drogba běží až mu ve vápně Traoré podsekne nohy. A penalta…

Lampard se rozbíhá, kope tradičně doprava dolů, Reina vystihl jeho směr, ale míč mu podklouzl a je to 1:0! Frankie odbíhá dál od brány, zezadu na něj skáčí ostatní hráči a on si směrem k divákům přikládá prst k ústům, aby byli potichu – a bum ho – žlutá za nesportovní chování…

V tu chvíli se Blues dostali do větší pohody, více útočili a nenechali se hned tak rozhodit. Po devíti minutách ale přišel první roh LFC a Gerrard z úhlu srovnal na 1:1. Anfield Road bouří.

To by však nebyla Chelsea, aby si nechala tohle líbit. Hra je rázem aktivní, tedy naprostý opak od středy, a známí dříči Blues se snaží dostat Livepool pod tlak. Ten vrcholí, když si v 43. minutě nabíhá zleva Drogba (po hlaviččce Del Horna), elegantně si obhazuje Hyppieho (ten dneska opravdu za moc nestál), nahrává Duffovi, který naběhl ze středy a Damien baletně špičkou zasouvá míč do brány Reiny. Napravo si naběhl Cole a sklouzl se do brány za míčem, aby to bylo sichr.

V tu chvíli Anfield bouří nápěvem: „Boring, boring Chelsea“ (ono se říká jaký pán takový kmán, ale nebudeme tu hodnotit inteligenci Rafaela Beníteze…).  To však hoši od Mourinha nenechají jen tak. Abramovič už je naprosto spokojen, ono taky, kdo by nebyl.

Druhý poločas. Liverpool útočí, to, co mi prý nedokážeme. V 52. minutě došlo skoro k hokejové roztržce. Mezi Drogbou a Xavi Alonsem, do kterého Didier strčil, když Xavi špatně odkopl, to vypadá jako mezi Kanaďanem Smythem a naší reprezentací. Ještě si přisadil Carragher jako Heatley a uklidnil to až náš Carvalho, který na sebe vzal podobu strážného anděla. Výsledek jediný – Didier a Carragher dostávají žlutou.

A v 63. minutě Del Horno z dlouhé chvíle posílá hlavičku na Drogbu. Didier už je na hranici šestnáctky, Reina vybíhá, Drogba kličkuje, nahrává napravo Coleovi a ten dává gól 3:1! Na tenhle výprask bude Liverpool dlouho vzpomínat. Žolík Joe Cole proti LFC se znovu prosadil. Minulý rok totiž proti Reds v PL nedokázal nikdo jiný z Blues skórovat.

V 67. minutě přichází první střídání na obou stranách. Na hřiště se řítí Robben se Sissokem, odchází Hamann s Joe Coleem.

Samozřejmě, že přišel nátlak Reds, jenže buď se k ráně nedostali, nebo to někdo zavěsil nad, viď Crouchi?

Mezitím Hyppieho vystřídal mladíček Sinama Pongolle. A u nás v 76. minutě Duffa střídá Gérémi Njitap.

V 81. minutě přichází na hřiště s pohledem: „Vy jste všichni pode mnou“ (a stejně nám docela poslušně odevzdával míče, jak je jeho zvykem – tím nechci snižovat jeho kvality, to vůbec ne…) Cissé a střídá Traorého. Právě že i díky tomuto střídání přišla definitivní rána pro Liverpool.

82. minuta – Romča a jeho milióny se už mohou jít sprchovat, je rozhodnuto! Drogba, který se uvolnil nalevo, dosprintoval až skoro k bráně, kde nahrál Arjenovi před bránu a ten (buď přihrávku nestihl nebo to byla ta nejgeniálnější přihrávka jakou jsem kdy viděla) přenechal míč nabíhajícímu Gérémimu zprava, který vstřelil čtvrtý gól.

A Benítez může řvát: „Tak nejenomže  výprask, ale i výsměch!“

Před bránu Reds, kde oslavují všichni tři autoři gólu se zbíhají zbylí Blues a slaví. Liverpool se může vztekat jen sám na sebe.

V 84. minutě ještě Huth vystřídal Del Horna a Reds podniká ještě několik marných pokusů. Tak tohle stálo za to…

LIVERPOOL – CHELSEA 1:4 (1:2)

Branky: 36. Gerrard – 27. Lampard z pen., 43. Duff, 62. Cole, 82. Geremi.

Střely: 12–7
Držení míče: 55%-45%
Rohy: 5–2
Fauly: 15–17

ŽK: 1–4 (53. Carragher – 10. J.Cole, 28. Lampard, 53. Drogba)

Rozhodčí: Graham Poll
Diváků: 44.235
FOTOGALERIE
Sestavy:

Chelsea: Čech – Gallas, Carvalho, Terry, del Horno(83. Huth) - J.Cole(67. Robben), Essien, Lampard, Makelele, Duff(76. Geremi) - Drogba.

Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Hyypia (71. S.Pongolle), Tra­ore (81. Cissé) - Hamann (68. Sissoko), Luis Garcia, Gerrard, Alonso, Riise - Crouch.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.