Chelsea 1:1 Everton

Pamatujete na Arsenal minulý rok? Jak vždy obléhali branku a zaboha se nemohli trefit? Fanousšci odcházeli ze zápasů bez vlasů…Obávám se, že začínáme plešatět.

Krásná neděle, plný Stamford Bridge. Inu, co si člověk může více přát. Klání už bylo na spadnutí a my prvně uzřeli sestavu. Anglická srdce zaplesala, hrál jak Cole tak Shaun. Do branky naskočil náhradník Cudicini, další Anglán Bridge naskočil nalevo a mohlo se začít tančit.

Byl to pěkný čardáš. To teda jo. Chelsea se pustila do obléhání, jako když Turci dobývali Cařihrad. Míč patřil nám a my byli páni trávníku. Leč vlastně docela zbytečně. Stejně jako Drogba minul úplně prázdnou branku, tak Shaun svou střelou nechal vytesat jméno hostujícího brankáře na starý kámen.

O Lampardovi, který tu rytinu nechal přetřít zlatem nemluvě. I když mluvme o něm. Všem nám dělají vrásky množící se spekulace o jeho odchodu, ať už do Juventusu či do Barcelony. Tak po dnešku to nejsou vrásky, ale rýhy. Ukažte mi jiného hráče, který dokonale chápe jak hru v patrech tak kombinační finesy? Úchvatné…

První gól dal Drogbys v sedmdesáté minutě, ale Chelsea nepolevila a dál obléhala jeskyni Evertonu. Jakým zázrakem se Toffees stále bránili, je mi záhadou. I když není, střelecká potence si holt vzala volno.

Devadesátá minuta a kdyby se fanoušek chtěl zrovna podřezat, měl by smůlu. Krev mu totiž jistojistě v žílách ztuhla. Ukázkové nůžky Cahilla (lepší měl jen tenkrát Eidur) a je srovnáno na 1:1. Že jste zírali a nemohli zavřít pusu? Ani se nedivím, doteď mě z toho bolí panty.