Cudicini: Bod je dobrý

Přestože odchytal teprve třetí utkání v této sezoně, první v Lize Mistrů, tak Carlo Cudicini zvládl svou roli a pomohl tak svým čistým kontem k zisku bodu.

Italský brankář se po utkání v Gelsenkirchenu nechal slyšet, že Chelsea by měla být spokojena s výsledkem a ziskem jednoho bodu.

„S bodem jsme spokojeni, zvláště když Schalke odehrálo dobré utkání a mělo několik šancí. Myslím, že remíza je pro nás přijatelným výsledkem.“

„Soupeř nám nedal šanci zakombinovat si na jejich půlce, to je pravděpodobně důvod, proč jsme nedokázali skórovat a vyhrát,“ pokračoval Cudicini.

„Odvážíme si bod a jestliže se podíváme zpátky (do utkání), můžeme být spokojeni. Nyní se ale soustředíme na další zápas.“

Cudicini o přestávce nahradil zraněného Petra Čecha a ukázal, že je velmi dobře připraven.

Brankářská dvojka do utkání ve Veltins Areně odehrála jen 180 minut, a to proti Hull City a Leicesteru v Carling Cupu, ale svou roli v Německu zvládl a několika dobrými zákroky udržel čisté konto.

Nicméně Carlo věří, že jeho pozice za Petrem Čechem nijak neovlivňuje jeho přípravu a je vždy připraven splnit svou povinnost mezi tyčemi.

„Je to jednoduché, každý den trénujete, jako byste měli odehrát každou sobotu zápas. Všichni brankáři tak pracují – každý den trénovat s celým týmem.“

„Je jasné, že Petr je skvělý brankář. Já jsem tu, abych pomohl týmu v podobných situacích, jako se stalo proti Schalke – navíc se mi podařilo neinkasovat,“ zakončil italský golman.

Cudicini se zřejmě stane jedničkou pro sobotní domácí ligové utkání proti Evertonu, poté co si Čech poranil lýtkový sval v posledním zápase.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.