Chelsea nechce být členem G-14

Peter Kenyon je proti tomu, aby se Chelsea přidala ke společnosti týmů s názvem G14.

„Chelsea se nepřidá ke G14,“ začal tiskovou konferenci Peter Kenyon výkonný ředitel Chelsea a po jejím majiteli druhý nejvlivnější muž (podle odborníků je právě on tím kdo řídí Chelsea a Romana Abramoviče zatlačuje do pozadí).

Něco o G-14.
Celý název: G-14 Hlas klubů

G-14 je organizace nejbohatších evropských fotbalových klubů. Byla založena v roce 2000. 14, tehdy nejbohatšími, kluby. Noví členové mohou být pouze přizváni. To se stalo zatím jen v srpnu 2002, kdy se počet členů zvýšil na 18.

Kluby organizované v G-14 jsou z 6 zemí – po třech z Anglie, Francie, Německa, Itálie a Španělska, 2 z Nizozemska a 1 z Portugalska. Členové G-14 vyhráli Ligu mistrů 46 krát z jejích 51 ročníků.

Organizace vznikla hlavně na ochranu společných zájmů klubů, které jsou společně silnější a mohou si vydobýt lepší podmínky od UEFY, například požadují peníze za své hráče zraněné při reprezentačních utkáních.

Zakládající (2000)
* AFC Ajax (Nizozemsko)
* FC Barcelona (Španělsko)
* FC Bayern München (Německo)
* BV Borussia Dortmund (Německo)
* FC Internazionale Milano (Itálie)
* Juventus FC (Itálie)
* Liverpool FC (Anglie)
* Manchester United FC (Anglie)
* Olympique de Marseille (Francie)
* AC Milan (Itálie)
* Paris Saint-Germain FC (Francie)
* FC Porto (Portugalsko)
* PSV Eindhoven (Nizozemsko)
* Real Madrid (Španělsko)
Přijatí 2002
* Arsenal FC (Anglie)
* TSV Bayer 04 Leverkusen (Německo)
* Olympique Lyonnais (Francie)
* Valencia CF (Španělsko)
(encyklopedie­.seznam.cz)

Kenyon o G-14: „Myslím, že evropský fotbal se od vzniku G-14 hodně změnil. Kluby a UEFA spolu vůbec nenavazovaly dialog,“

„Dnes je situace jiná. Je třeba řešit hodně důležitých věcí a činit rozhodnutí společně s Evropskou fotbalovou asociací.“

Podle Petera Kenyona se časy změnily a je naproto zbytečné tuto myšlenku i nadále udržovat. Sám Kenyon by řešení viděl spíše ve vzniku naprosto nového uskupení nebo orgánu, který by řídil jednání mezi kluby a organizací UEFA.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.