Co nám přinesl tento týden aneb "jedeme" dál

Myslím, že týden, který už za pár hodin skončí, nebyl zas tak nudný a nezajímavý (jako druhý poločas proti Wiganu), a proto neuškodí si jej trochu zrekapitulovat.

Ronaldinho aneb The Sun zase řádí

Už je to trochu ohraná písnička, ale jak vidno lidé se asi řídí rčením „na každém šprochu pravdy trochu“ , protože to snad ani není možné. Pokaždé co vyjde nějaký „blábol“, tak Barcelona reaguje naprosto opačně, ale to nikomu nevadí a za dva týdny to tady máme znovu v bledě modrém. Kauza Ronaldinho je jenom špičkou ledovce, jelikož takových zázračných zpráv má The Sun jistě ještě mnohem víc, jen je škoda, že se těchto informací chytají i důvěryhodnější zdroje. Na druhou stranu musíme uznat, že The Sun se opravdu činí a jejich „nejmenované zdroje“ opravdu nezahálejí.

Lampard září na modrém nebi.

Článků o Frankovi jsme vám přinesli poměrně dost a myslím si, že poměrně zdařilých. Co však Frank předvádí zaslouží nejen velkou poklonu, ale také obrovské poděkování, jelikož kdo jiný má Chelsea vyrvat z krize než právě kapitán, hráč, který má být vůdcem a mozkem týmu, to všechno Frank splňuje a jede ještě přes plán, jeho výkony jsou skvělé a jeho přístup k týmu příkladný, byla by proto asi nesmírná škoda, kdyby se s námi rozloučil. On a ani vedení Chelsea se nehodlá vyjadřovat k interním záležitostem kolem Frankova odchodu, ale je pravdou, že jeho odchod by mohl být ještě více bolestivý než odchod Didiera Drogby. Doufejme tedy, že ve Frankovi vyvolá kapitánská páska ty správné klubové pocity a prodlouží smlouvu.

Chelsea a výsledky aneb dvakrát a pokaždé jinak.

Chelsea vs. Leicester. Čekali jste nudu? Nebo jste si dokonce mysleli, že Chelsea soupeře přejede jako traktor kočku na přechodě? Chyba, byl to boj. Na Stamford Bridge málem tekly slzy, nakonec však „Blue Army“ vytáhla ty nejsilnější zbraně a soupeře udolala. Nebylo to lehké, ale nakonec jdeme dál. Výsledek 4:3 je možná trochu zavádějící, jelikož tři góly jsme nedostali ani od Manchesteru United, nutno ale poznamenat, že Chelsea chtěla hrát pro fanoušky a nebetonovala, za což ale málem pykala. Můžeme být ale rádi, že se na to Lampard už nemohl dívat a společně se Ševčenkem dovedl Londýn do dalšího kola.

Wigan vs. Chelsea. Čekali jste, že se na hráčích podepíše duel s Leicesterem a budou hrát opatrněji? Omyl! Chelsea vyhrála zápas za 18min. Potom už jen skvěle bránila, občas zaútočila, ale nic víc, ale ani nic míň nedokázala. Za Chelsea nenastoupil Ševčenko, což bylo pro mě osobně obrovské překvapení. Jeho výkony byly v posledních dnech opravdu zdařilé a pokud jste četli prohlášení Avrama Granta, tak jste museli ta očekávání sdílet se mnou. Možná ho ale uvidíme jindy, já osobně se těším.

Hej Andreji, bojuj!
Bridge hlásí návrat.

Snad každý fanda Chelsea přál tomuhle sympaťákovi návrat. Zvláštní, není nejlepší, není nepostradatelný, není nejdražší, ale prostě a jednoduše k Chelsea patří a jeho návrat byl hitem číslo jedna. Wayne, nevím, jestli budeš hrát pravidelně, ale ten návrat jsem ti přál, jde vidět, že jsi modrý, jen tak dál.

Chelsea a zranění.

Marodka nám trochu narostla, nejenže J.T. není a asi ještě delší dobu nebude fit, ale ani Ashley nechystá nějaký rychlý návrat. Míša Ballack čeká, kdy jej lékaři vůbec pustí na trénink. K těmto hráčům se bohužel musel přidat i Paulo Ferreira, který si poranil kotník a déle než měsíc se na trávníku určitě neukáže. Pro Ferreiru to muselo být velké zklamání, jelikož jeho výkony byly v posledních dnech opravdu velmi dobré a základní sestavu měl téměř jasnou, škoda tedy tohoto zranění. Nás může těšit fakt, že stoperská dvojice funguje opravdu dobře. Také Juliano hraje skvěle a Wayne se určitě bude snažit splatit Chelsea vše, co do něj kdy vložila.

Chelsea a výsledky.

Chelsea už 4 zápasy v řadě nepoznala porážku a to jen co se týče Premier league. 12. kolo bylo opravdu zajímavé a pro Chelsea velmi vydařené. Nejenže vyhrála, ale týmy kolem ní uhrály ty nejlepší možné výsledky (nejlepší pro nás) :)). Manchester United ztratil, Arsenal ztratil, Liverpool ztratil, Blackburn ztratil, jen Portsmouth dokázal urvat plný počet bodů, ale jelikož je až za námi, tak nás to příliš nepálí. I přestože se během utkání Chelsea vs. Wigan nesla stadionem známá píseň „Joséé Mourinhoo“ tak můžeme s čistým srdcem říct, výměna se povedla a tým šlape. A pokud se podíváme na tabulku, uvidíme čísla, která nás musí hřát na srdci. Na první pozici ztrácíme „pouhé“ 3 body, je pravdou, že Arsenal má sice zápas k dobru, ale i tak je naše pozice víc než dobrá. Dokonce si myslím, že blížící se derby by mohlo být nesmírně zajímavé a mohli bychom ukázat, kam až se Chelsea dostala. Určitě by šlo o jiný zápas, než který jsme mohli vidět proti Liverpoolu nebo dokonce proti Manchesteru United. Nyní máme formu a začíná z nás jít opět strach.

Chelsea a Carling Cup.

O Leicesteru jsme už mluvili, ale co jsme ještě nezmínili je to, jak dopadl los. Mnozí už jistě ví, že máme Liverpool. Mno, přiznejme si to na rovinu, Liverpool bude jiné kafe a pokud nám nasází také 3 góly, tak si dovolím tipovat, že to bude ten okamžik, který nám dveře k obhajobě zavře úplně. Na druhou stranu, Chelsea se snad poučila a příště už se to nestane a také bůhví, jaká bude sestava, přece jen tohle už je jiný level. Liverpool je v současné době úplným opakem Chelsea, nejenom že nemá formu, ale také nemá možnost hrát tento zápas doma a to může být také velmi důležitý prvek.

Chelsea We love You. Jen tak dál.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.