Hodnocení přestupů aneb jak si posypat hlavu popelem.

Ano, někteří z vás si pamatují, že jsem už podobný článek psal. Píše se 13. srpna a na stránkách chelsea-fc.cz nový redaktor vydává jeden ze svých prvních článků a naprosto nesmyslně si vybral zrovna toto téma.

Musím uznat, že to byla snad největší blbost, kterou jsem mohl udělat. Přestupové okno nebylo ještě zavřené, a já už hodnotil. Taky jsem za to byl mnohokrát kritizován, ale teď už je okénko zavřené. Průvan se zvedl jen jednou, a to když José Mourinho opouštěl Chelsea.

A nešlo jen o přestupy. Hoodně zbrklý jsem byl i v úvodu sezóny, co se týká výsledků celého týmu..

Úterý 28.srpen
Pohled na tabulku Premier league je opravdu krásný.
1.Chelsea 10 pts.
2.Man.City 9 pts.
3.Wigan 7 pts.
.............­.............
.............­.............

Určitě si nemyslím, že pokud po 4 kolech vedeme ligu, tak to tak taky zůstane. Myslím si, že začátek je to skvělý a pokud hráči Joseho Mourinha v průběhu ligy ještě vybrousí svou hru po křídlech, jako za dob Duffa. Bude to dle mého názoru Mašina, kterou už nikdo nezastaví…

NO ONE CAN STOP US NOW..CHELSEA.!

Tak za tohle mě prosím zastřelte. Nejen že jsem asi zakřikl další kola, ale nazval jsem ten tým, který nás tolik nudil „Mašinou“ a to si snad nikdy neodpustím. Už jen postavení Wiganu působí velmi komicky. No doufám, že jsem se trochu poučil a zmoudřel.

Florent Malouda: Stihl už dát za Chelsea 3 góly a z toho dva velmi důležité.. Je to hráč, který si zjevně velmi rychle zvykl na nový styl. Jose Mourinho ho pravidelně využívá a Malouda z toho těží.

Hodnocení přestupu: 8

Tak v tomto případě bych sám se sebou docela souhlasil. Florent sice nepatří mezi nejlepší hráče Chelsea, ale jeho výkony rozhodně nejsou špatné. Co se poměrně razantně změnilo, je pravidelná rotace. Malouda teď „trpí“ tím, že Avram Grant stále hledá ideální sestavu a hledá to nejlepší křídlo. Malouda určitě může být tím pravým křídlem a pokud ještě trochu přidá, půjde z něj strach, stejně jako v Lyonu.

Hodnocení přestupu:7

Claudio Pizarro: Svůj gólový debut v Chelsea si mohl odbýt už v zápase proti Manchesteru. Tam však bohužel neproměnil penaltu. Vše si však vynahradil v neděli, když svým prvním gólem v novém dresu srovnal skóre a pomohl tím Chelsea k cenným třem bodům.Vypadá to, že mu anglický styl nebude dělat problém. A jelikož zatím hraje velmi dobře, je jedním z adeptů na záskok za Didiera Drogbu v době Afrického poháru.

Hodnocení přestupu: 7 (Nebude mít tolik prostoru jako Malouda, ale       bojovnost mu nelze upřít.)

Anglický styl mu opravdu nedělá problémy. Co mu však dělá problémy je to, že nehraje. Není se ale čemu divit. Avram hraje na jednoho typického útočníka a tím je, byl a minimálně ještě rok bude, Drogba. Pizarro holt nemá kdy chytit formu, což mu nemůže nikdo vyčítat. On sám musí čekat na africký šampionát a na absenci Drogby. Strach mu ale může nahánět Ševa. Ten dal v minulém týdnu gól a je nejžhavějším kandidátem na Drogbův post.

Hodnocení přestupu: 6 (Na lavičku dobrý, své odmaká, jenže na víc než občasných 5 min v zápase se už asi nedostane. Tedy pokud nepříjdou zranění a tam je možná jeho čas.)

Tel Ben Haim: Při své premiéře určitě vyloženě nezklamal. Měl to velmi těžké. Obrana nebyla úplně precizní, chyběl jí John Terry a při novém stylu hry bylo ještě více práce, než kdy jindy. Pracoval však kvalitně a nedělala příliš mnoho chyb.

Hodnocení přestupu: 6 (Neměl by hrát základ, pokud se však bude opakovat loňská sezóna, mohl by být kvalitní náhrada.)

Tak tohle je ukázka toho, jak moc se časy změnily. Ben Haim nehraje ani při absenci klíčových obránců a můžou za to dva nově příchozí. Kvalitní obránce to ale jistě je a určitě jeho čas přijde. Musím ale podotknout, že už se pomalu začíná rýsovat základní obraná čtyřka a on jaksi nezapadá.

Hodnocení přestupu:6 (normálně bych dával 5,5 ale on je mi velmi sympatický a snaží se :))    

Steve Sidwell: Příliš toho v neděli neodehrál. V přípravných zápasech však určitě odehrál dobrá utkání.V neděli se ukázala pouze jeho střela, které však chybělo pár centimetrů k tomu, aby byla gólovou.

Hodnocení přestupu: 7 (Zřejmě to také není hráč základní jedenáctky, ale svou kvalitu ukázal.)

Steve má budoucnost, ale zase to není žádný nováček a tak se od něj dobré výkony čekají. On však příliš nezářil a možná taky proto sedí. Jeho čas přijde v dobách afrického šampionátu. Má velkou konkurenci. To však musel čekat, protože v Chelsea nehrají špatní hráči. (Dodávám že Míša Ballack nehraje :))

Hodnocení přestupu:5,5 ( Nic proti němu, vím, že toho neodehrál o moc víc než Haim, ale takhle to vidím já.)         

Alex, na stoperovi hraje dobře. Větší kiks předvedl jen proti Schalke, pumelice proti Boru se mu opravdu povedla, určitě nepůsobí zakřiknutě hraje dobře s Ricardem si sedí a konec konců nuly na kontě Chelsea a Petra Čecha jsou tím nejlepším vysvědčením.

Hodnocení: 7,5          

Juliano Beletti hraje čím dál tím lépe. Poslední dva zápasy měl opravdu velmi povedené a tak trochu nám do týmu přinesl Barcelonu :). Vypadá to, že máme jasno. Juliano pravá strana je tvoje. Gratulujeme.

Hodnocení: 7,5 Henk Ten Cate největší nováček v našem týmu, i když už prochodil spoustu bot, tak na Stamford Bridge ještě netrénoval. To se mu však nyní konečně vyplnilo a musíme uznat, že jeho práce začíná být znát. Chelsea hraje velmi pohledně, a začíná dávat góly, a tak muž, kterého fandové Slavie musejí milovat, vytváří novou Chelsea společně se Stevem Clarkem a Avramem Grantem totiž tvoří takzvaný „modrý trojúhelník“ :)) . Jen aby to vydrželo.

Hodnocení: 1* všichni tři… Zatím. Tohle byla první písemka.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.