Grant v lednu peníze rozhazovat nebude

Nový manažer Chelsea Avram Grant prozradil, že ho miliony Romana Abramoviče nijak neznervózňují a v lednu nebude penězmi rozhazovat. Nakupovat bude jenom, když to bude nutné.

Od izraelského kouče se očekávalo, že v lednu překope celou sestavu a nakoupí nové hráče. Grant ale trochu překpavivě řekl, že je spokojený s tím, co mu přenechal jeho předchůdce Mourinho.

Grant tvrdí, že je s týmem spokojen a změny bude dělat jenom v nejnutnějším případě.

„Zaprvé, s týmem jsem naprosto spokojený,“ poznamenal Grant. "Vždy můžeme být lepší, ale pokud budeme dělat nějaké změny, bude se to týkat 5 –10% klubu. Tento tým jich víc nepotřebuje.

"O lednovém přestupním termínu momentálně příliš nepřemýšlím. Kluby, které se necítí v optimálním složení, musejí situaci řešit okamžitě. Naše složení ale optimální je a hráči dělají to, co mají.

"Pokud najdeme jednoho nebo dva hráče, kteří by naší hru mohli zlepšit, můžeme o nich přemýšlet. Teď se ale tuto situaci neřešíme.

„Pro nás je důležitý předvedený výkon. Pokud nějací hráči skutečně přijdou, vadit to nebude. V této chvíli ale máme hráče, kteří mají naší stoprocentní podporu.“

Grant také vyzval všechny hráče, aby přijmuli jeho rozhodnutí, když k zápasu s Schalke nenominoval Wrighta-Phillipse. 52ti letý kouč řekl, že se Shaunem nemá žádný problém. „SWP je stoprocentně připraven nastoupit,“ dodal Grant.

"Myslím si, že s hráči jednáme velice profesionálně. My po nich chceme to samé. Mohu vám jenom řící, že to o čem se s hráči bavím je jenom mezi námi.

"V týmu máme 25 hráčů. Vetšina z nich je ze zahraničí. Pravidla fotbalu nám ale dovolují nastoupit pouze s 11 muži v poli a s 5 na lavičce. Což znamená, že každý zápas je několik hráčů, kteří se na soupisku nedostanou.

"Není to nic osobního. Nejsem proti nikomu zaujatý. Shaun je profesionál. Samozřejmě že chce hrát, chce být nominován na každý zápas, ale já vám nejsem schopný říct jestli tomu tak bude.

"Podívejte se, chci aby na konci roku byli všichní hráči spokojení. Chci aby sezonu ohodnotili slovy ‚pro tým jsem odevzdal vše‘. Samozřejmě, nemůžou být spokojení celou sezonu, ale to tak ve fotbale chodí, že nehrajete každý zápas.

"Hráči ale musí být připravení pro každý zápas. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. Mohu vám říci, že každý hráč je v klubu důležitý. Ať už odehraje 10 nebo 50 zápasů.

„Proč jsou v týmu? Proč jim vyplacíme takové peníze? Protože jsou pro nás důležití!“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.