Preview: Chelsea vs. Man City

Chelsea se zvedá, ale o víkendu narazí na soupeře, který je na vrcholu už celou sezónu. Rekorde v domácí neporanitelnosti, třes se! Na Stamford Bridge přijíždí udatný bojovník Sven se svou družinou.

Kdo by to byl čekal, že po deseti kolech bude Manchester City na třetím místě s čtyřbodovým náskokem na Chelsea? Přiznejme si, my jsme to nebyli. Jenže Sven-Göran Eriksson po neúspěšném angažmá u anglické reprezentace opět na klubové scéně září. Čím to? „V reprezentaci jsem neměl Elana,“ vysvětloval s úsměvem švédský kouč po prvním zápase sezóny.

Brazilský kouzelník Elano skutečně chytil formu jako hrom. Obrany soupeře doslova šikanuje svými geniálními přihrávkami, s protihráči si hraje jak se žáčky první třídy a v posledních třech zápasech k tomu navíc přidal čtyři branky, jednu krásnější než druhou. Na slovech Erikssona přeci jen něco bude.

V létě s příchodem nového vlastníka Thaksina Shinawatry mohl Švéd na přestupovém trhu rozhazovat a okolo Elana nabalil spoustu dalších kvalitních hráčů, kteří spolu tvoří kompaktní tým. Daří se mu ale především doma, venku vyhrál jen v prvním kole s West Hamem.

I Chelsea má jednoho muže, jenž poslední dobou chytá velkou formu. Řeč je samozřejmě o Didieru Drogbovi. „Na Drogbu jsme upozorňovali, ale nebudeme ho bránit osobně,“ odhalil část svých taktických plánů Eriksson. „Jsme si vědomi jeho síly, rychlosti i techniky. Pokud se proti němu špatně postavíte, jste v koncích. Ale podle mě nemá smysl kvůli němu měnit způsob hry, protože Chelsea není jen Drogba. Chelsea je silná na každé pozici.“

Citizens momentálně problémy se zraněními nemají a budou moci nastoupit už počtvrté ve stejném složení.

Možná sestava City: Hart – Čorluka, Richards, Dunne, Garrido – Ireland, Johnson, Hamann, Petrov – Elano – Mpenza.

V kádru Chelsea jsou a ještě chvíli budou zranění tři borci – Ashley Cole, John Terry a Michael Ballack. Wayne Bridge by si ještě měl odpykávat jeden zápas ze svého trestu za červenou kartu v zápase rezervy, proto nejspíš na levém beku bude hrát Ferreira a napravo dostane šanci Belletti.

Možná sestava Chelsea: Čech – Belletti, Carvalho, Alex, Ferreira – Essien, Mikel (Makelele), Lampard – J. Cole, Malouda – Drogba.

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Frank Lampard.
Tip redaktora: 1–0.
Chelsea – Manchester City
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 27.10.2007 16:00 SEČ (přímý přenos vysílá TV Prima)
Rozhodčí: Mike Riley

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.