Chelsea 2:0 Schalke

Dva rychlé vstupy a ne tolik námahy nám zajistily další body v základní skupině Ligy Mistrů. Chelsea už pomalu znova najíždí na svůj obvyklý systém: rychle zničit, kontrolovat a zas se tolik nepředřít. 

Stamford Bridge zahalen do kulis Ligy Mistrů, babí léto v Londýně (to znamená, že stejně stále prší, jako vždycky) a plný stadion i s částí německé populace.

Schalke 04, černý kůň bundesligy, nás poctil svou návštěvou. Den předtím se odehrála fotbalová senzace na Emirates Stadium a náš zápas se odsunul do stínu. Možná, že by se Slavia po vzoru našeho soupeře mohla přejmenovat na Slavia 07 (apologize to all, who are fans of Slavia).

Mladého brankáře Manuel Neuera čekala těžká zkouška. Bohužel, mladík nezačal příliš úspěšně. Střela zvaná „Courák“ z kopačky Maloudy mu zajela za záda. Mezitím si Malouda pohrál s obráncem. Studená sprcha hned ve čtvrté minutě.

Chelsea pak jasně zvládala celý poločas. Němci sice sem tam občas zaškodili, ale větší problémy nám to nedělalo. Blues pak znovu najeli na systém: „užijeme si toho, že máme kulatý nesmysl“ a výměny mezi Lampardem, Bridgem a Makelelem na třech metrech byly někdy až nekonečné.

A mimochodem, Wayne Bridge hrál opravdu dobře. Tradičně se blýdkl i Essien a Carvalho jako fuhrer obrany byl nepřekonatelný.

Snad jediným větším vzrušení ke konci prvního poločasu byl televizní záběr na Eidura Gudjohnsena, který Terrymu neustále něco vyprávěl a chichotal se. Do šatny se odcházelo bez vzrušení, za stavu 1:0 a žádné nepokoje se neočekávaly ani ve druhém poločase.

Chelsea znovu velice pěkně upozornila Němce, že už se hraje. A to ne jinak, než gólovou radostí. Rychlé přečíslení, Ferreirův centr (který letěl abnormálně dobře) a Didiho přesná hlavička. 2:0! Euforie u rohového praporku a Chelsea je zpátky!

Jestliže nebylo co konkrétního psát u prvního poločasu, ten druhý je snad ještě horší. Lampard měl tradičně několik střel, Malouda motal hlavy, Joe se snažil. Zatrnulo nám jen, když Alex zfauloval útočníka Schalke.

Faul na červenou plus velice ohrožující standardní situace. Leč rozhodčí si toho nějakým způsobem – a pro nás zázrakem – nevšiml a hrálo se dál. Vystřídal Kalou a do hry se na dvě minuty podíval i Ševčenko.

V poklidu jsme dohráli, chlapci se reprezentovali dobře a nic neponechali náhodě. V naší skupině Rosenborhg porazil 2:0 Valencii a my jsme na čele skupiny! V sobotu se můžeme těšit na Manchester City a můžeme střádat plány, jak přemoci zářící hvězdu Micaha Richardse.

Chelsea 2:0 Schalke
Stamford Bridge
Branky: 4. Malouda, 47. Drogba

Chelsea: Čech – Ferreira, Carvalho, Alex, Bridge – Makelele, Essien (70. Mikel), Lampard © – J. Cole (89. Ševčenko), Malouda (83. Kalou) – Drogba.

Schalke: Neuer – Rafinha, Westermann, Bordon ©, Rodriguez (81. Barjamovic) – Jones, Grossmüller (76. Azaouagh), Ernst – Lovenkrands, Kuranyi, Asamoah (60. Rakitic).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.