Ten Cate vyhodnocuje změny

Holanďan má ve světě fotbalu už poměrně zvučné jméno a to především díky jeho spolupráci s Frankem Riijkardem v Barceloně, nyní se připojí ke Stevu Clarkovi a bude společně s ním asistovat Avramu Grantovi, který i přes poměrně malou podporu fanoušků dostává Chelsea opět navrchol.

Nový asistent Chelsea Henk Ten Cate volá po trpělivosti, protože v tuto chvíli se pomalu začíná měnit tým a obraz jeho hry.

Ten Cate pro oficiální webové stránky: "Myslím si, že můžete jít stejnou cestou jako Barcelona, ale potřebujete pro to určíté hráče a Chelsea nemá Andrese Iniestu, nemá Deca, nemá Xaviho, to jsou hráči s určitou kvalitou.

"Chelsea má ale jiné skvělé hráče jako jsou Michael Essien, Claude Makelele a Frank Lampard. Jsou to jiní hráči s úplně jiným stylem.

"Já si myslím, že to není ten styl, jaký mají hráči Barcelony, ale Chelsea může hrát taky atraktivně se všemi těmi hráči, které má, se vší tou kvalitou, kterou má, může být atraktivní, může hrát pěkný fotbal, který se bude příjemně sledovat a bude zábavný, s účelem vyhrát zápas, ne s účelem zápas neprohrát.

"Myslím si, že změna pojetí je obrovská. Je to větší, než si kdokoliv umí představit.

"Vstupujete na hřiště a v duchu si říkáte, nesmíme tenhle zápas prohrát, nebo si říkáte, jdeme za vítězstvím a budeme na tom pracovat?

"Bude nás to stát hodně energie a snahy v tréninkovém centru. Nemůžete udělat nějakou zázračnou změnu, to je nemožné. My jsme velký fotbalový tým a potřebujeme výsledky po dobu celé naší cesty, chce to jít krůček po krůčku.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.