Middlesbrough 0:2 Chelsea

Mise splněna! Chelsea zvládla už třetí venkovní utkání v řadě a z Riverside Stadium si po brance Drogby a neuvěřitelné trefě Alexe odváží tři body.

S výběrem základní sestavy nové trenérské trio Grant – Ten Cate – Clarke moc lidí nepřekvapilo. Na levého beka se postavil Ferreira, po delší době si zahrál Alex, Lampardovi s Essienem kryl záda Mikel a osamoceného Drogbu se snažili podporovat Malouda a Joe Cole.

Chelsea do zápasu vlétla a už v osmé minutě slavila první gól. Lampard prostrčil míč za obranu na Drogbu a ten s ledovým klidem poslal míč podél Marka Schwarzera. Je opravdu škoda, že v létě nejspíš odejde – hráči by sice neměli zůstávat v klubu proti své vůli, ale plejera Drogbova kalibru budeme shánět jen těžko.

Ale zpátky do zápasu. Nedlouho po Didierově brance už mohlo být vyrovnáno. Gary O’Neil si obhodil Ferreiru a poslal krásný míč na Mida, jehož hlavičku bravurně zkrotil Petr Čech. Opět podržel, když to bylo nejvíc potřeba.

Chelsea se následně trochu zatáhla a čekala, co vymyslí domácí Boro. Moc toho nebylo. S několika centry do pokutového území si dokázala obrana Blues poradit, Mido se ještě k nějaké té hlavičce dostal, ale Čech se už moc vzrušovat nemusel.

V 57. minutě se rozhodlo. Volný přímý kop – Lampard přiťukl Alexovi, který míč z 32 metrů poslal přímo do šibenice Schwarzerovy brány. Na premiérový gól to vážně nebylo špatné. 2:0 a Chelsea už může hrát v pohodě.

Hra se zklidnila, další trefy mohli přidat ještě Malouda nebo Lampard. Každopádně si Blues profesionálně došli pro vítězství a mohou být se svým výkonem spokojeni. Ve středu nás po delší době čeká také domácí zápas a doufejme, že Schalke pocítí, jak se forma Chelsea zvedá…

Middlesbrough 0:2 Chelsea
Branky: 8. Drogba, 57. Alex
Riverside Stadium

Chelsea: Čech – Belletti, Alex, Carvalho, Ferreira – Mikel, Essien, Lampard – J. Cole, Malouda – Drogba.

Middlesbrough: Schwarzer – Young, Woodgate, Riggott, Taylor – Boateng ©, O'Neil, Rochemback, Downing – Tuncay, Mido.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.