Preview: Middlesbrough vs. Chelsea

Po reprezentační pauze se vše vrací zase do starých kolejí. Chelsea čeká další náročný venkovní zápas, kde potřebuje nutně tři body. Tedy stará známá písnička.

Boro se letos, tak jak je u nich zvykem, drží těsně nad sestupovými vodami a v kolonce největších předností tradičně chybí vyrovnanost výkonů. Někdy se ale dokážou vytáhnout a třeba právě Blues nemají na Riverside Stadium nejlepší vzpomínky. Prohra 2–1 se mezi nejpovedenější mače loňské sezony opravdu nepočítá…

Oba týmy letos mají problémy s útočnou fází (i když obrannou vlastně taky). Boro vstřelili deset gólů z devíti zápasů, Chelsea dokonce jen osm (!) a oba zatím dali první branku zápasu jen ve dvou případech, čímž se dělí o prvenství v této nelichotivé statistice.

Domácím se rozpadlo loňské útočné duo Yakubu – Viduka a přišlo pár nových tváří. Z Arsenalu Jeremi Aliadiere, který však víc času tráví na marodce a bude tomu tak i pro sobotní klání. Mido se už ale uzdravil a proti Chelsea by nastoupil měl, do kupy se dal i Korejec Dong-Gook Lee.

Blues mají problémy s absencemi jen v obraně. John Terry a Ashley Cole se zranili na reprezentačním srazu. Wayne Bridge v nedávném zápase za rezervu, když se ještě rozehrával po zranění, dostal červenou kartu a ještě dva zápasy mu běží disciplinární trest. Ten už sice vyprchal Mikelovi s Drogbou, ale pořád to neřeší situaci na levém beku – zaskočit tam nejspíš bude muset Ferreira nebo Ben Haim.

Uzdravil se ale Michael Essien a Grant s Clarkem a Ten Catem, pro nějž to bude první zápas na lavičce Chelsea, mohou směrem dopředu vybírat ze všech hráčů. Nastoupit by měl Didier Drogba i po prohlášeních, že chce v létě z Chelsea odejít.

Nominace Chelsea: Čech, Cudicini, Hilario, Ferreira, Belletti, Alex, Ben-Haim, Obi Mikel, Lampard, Essien, Kalou, Ševčenko, Sidwell, J. Cole, Malouda, Drogba, Pizarro, Wright-Phillips, Carvalho, Sinclair.

Tip redaktora: 0–1
Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Didier Drogba
Middlesbrough – Chelsea
Stadion: Riverside Stadium
Výkop: 20.10.2007 16:00 SEČ
Rozhodčí: Mark Halsey

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.