Chelsea, snad už je z nejhoršího venku.

Krize, která kolem Chelsea byla v posledních týdnech, či dokonce měsících, se zdá být zažehnána, hlavně nepolevit.

Píše se rok 2007. Blíží se konec Premier League 06/07 a je naprosto jasné, že Chelsea nezíská ligový hattrick a bude se muset sklonit před Manchesterem United, který předvedl spanilou jízdu soutěží a přes drobné obtíže se přenesl s obdivuhodnou lehkostí a získal titul. Fandům Chelsea nezbylo nic jiného, než zamáčknout slzu a doufat v lepší zítřky.

Chelsea osudně nezvládla zimní část Premier League, tam se odpoutala od Manchesteru a bohužel tuto ztrátu již nedokázala dotáhnout. V této době se začíná uvažovat o odchodu portugalského mága Josého Mourinha. Jeho židle však zůstává pevná (prozatím) a když na konci sezóny ukořistí s „Blue Army“ F.A.Cup, je rozhodnuto. Zůstane.

Začíná sezóna 07/08 a fandové, kteří zavítají na Community Shield, vidí poměrně nezáživné utkání, které nakonec v penaltovém vyvrcholení končí lépe pro Manchester United. Potvrzuje se, že Manchester a Chelsea patří v současné době k tomu nejlepšímu, co Premier league má. Konec konců, poslední čtyři tituly se dělily pouze mezi tyto dva kluby. Historie je laskavější k Manchesteru, ale současnost mluví poněkud více pro Chelsea. Oba kluby však poslední 4 roky berou první nebo druhou příčku a jsou tak horkými favority i v nastávající sezóně.

José Mourinho nezažil zrovna nejhorší začátek sezóny. První tři utkání zvládl a v souboji na Anfield Road bychom jen těžko hledali vítěze. Chelsea se vrátila ke hře po křídlech, nepřesnost v obraně ji ale příliš sebevědomí nedodávala a proto začalo období, které máme všichni ještě v živé paměti. Vše vrcholí 20.09.07 odchodem Josého Mourinha. Hledejte v tom symboliku nebo třeba jenom bujnou fantazii redaktora, ale součtem těchto čísel a vydělením tohoto výsledku počtem všech číslic, získáme konečné číslo, které se rovná počtu titulů, které Chelsea za doby jeho působení získala.

20+09+07= 36
36/6=6

Potom, co se José zbalil a opustil Stamford Bridge, usedl na jeho židli Avram Grant, trenér bez „UEFA Pro licence“ a zároveň velký kamarád Romana Abramoviče (jaká náhoda), a právě v této době se píše o vzrůstajícím vlivu Petera Kenyona a začínají padat názory, že José nebyl odklizen kvůli špatným výsledkům a neshodám s majitelem, ale spíše proto, že " si nenechal kecat do trénování ". To jsou však pouze dohady a pravdu se asi nikdy nedovíme, jelikož se obě strany rozešly v naprostém klidu a bez zbytečných emocí.

Takže máme Avrama Granta, ale nikdo neví, zda je to pouze dočasná varianta, či se tento Izraelec usadí na Stamford Bridge déle.

První utkání Avrama na lavičce nedopadlo zrovna příliš slavně. Chelsea prohrála 2:0, Mikel dostal červenou kartu a tým nebyl vůbec v pohodě. Druhý zápas už byl o něco lepší, ale skutečnost že, jsme našemu městskému rivalovi nedokázali vstřelit gól, je opravdu zarážející a červená karta pro Drogbu už byla jenom třešňička na dortu. Mezitím jsme však porazili Hull City a jdeme dál v Carling Cupu, kde obhajujeme titul. A konečně jsme u onoho velkého vítězství na Mestalle, kde jsme sice prohrávali, ale modré srdce asi ten den tlouklo víc, než kdy jindy a proto jsme se nakonec radovali z vítězství. Nutno dodat ,že velmi překvapivého. Bolton vs. Chelsea zatím poslední utkání „Blues“ v Premier league dopadlo skvěle – máme tři body, co víc si přát?

“Ten Cate do Chelsea“ , tak toho byl plný net. Nakonec se to stalo pravdou a už proti Boru bude sedět na lavičce s Avramem Grantem a se Stevem Clarkem, velkou osobností Chelsea, která prodloužila smlouvu a utla tak všechny dohady o možném odchodu.Situace tedy není úplně růžová, není ani bledě modrá, ale prostě je taková, jaká je a přiznejme si to na rovinu – mohlo to být horší. O dost horší. Avram se snaží, tak mu dejme čas. Hráči jakoby se smířili s odchodem Josého (co jiného jim taky zbývá). A tak prosím zůstaňme Modří, zůstaňme Blues.

Aktualita: Hráči Chelsea Scott Sinclair a Ryan Bertrand byli vyhozeni z národního týmu Anglie do 19 let. Všichni totiž porušili zákaz vycházení, které jim nařídil kouč Brian Eastick.

Premierleague.cz

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.