Rozhovor s Kalouem

Útočník Chelsea Salomon Kalou se sešel s dvanácti mladými lidmi a poskytl jim rozhovor, ve kterém odpovídá hlavně na otázku, jak se dostal do vrcholového sportu.

Proč jste se chtěl stát fotbalistou ?

Už od dětství je fotbal mou vášní. V té době jsem se zajímal jen o tento sport.

Co se Vám líbí na tom být fotbalista ?

Jak jsem řekl, je to moje vášeň. Je krásné hrát, užívat si to. Jsem velmi šťastný být tu a plnit si svůj sen. Lidé Vám gratulují, přicházejí za Vámi a mluví s Vámi a Vy se v tu chvíli cítíte hrdý a pyšný. To je to krásné.

Co byste dělal, kdybyste se nestal fotbalistou ?

Stále bych se pohyboval někde kolem tohoto sportu. Nevím, jakou práci, ale bylo by to ve fotbale.

Jak jste se dostal do světa fotbalu ?

Začal jsem hrát, když jsem byl dítě. Navíc můj bratr byl profesionální hráč a tím pádem to bylo pro mě možná lehčí. Šel jsem tedy v jeho stopách.

Jaký zápas byl pro Vás ten nejlepší a naopak ten nejhorší ?

Nejhorší utkání ? V semifinále Ligy Mistrů na Anfield Road v minulém roce, protože jsme nevyhráli a nepostoupili do finále. Můj nejlepší zápas ještě přijde. Snažím se ze sebe dostat to nejlepší. Proč ne zrovna v květnu příštího roku ve finále Ligy Mistrů ?

Už jste někdy nešťastnou náhodou zranil hráče ? Jestli ano, jak hrozné to bylo ?

Nejsem nijak agresivní hráč a ani si nemyslím, že jsem sběračem karet, takže je těžké na toto odpovědět. Někdy ale prostě dáte někomu ránu, ale nemyslím si, že by to bylo tak hrozné.

Kdo je momentálně Váš oblíbený hráč a oblíbený klub ?
Henry a můj bratr. A klub ? Chelsea FC.
Kterého hráče byste do Chelsea přivedl ?

Myslím, že máme hráče, které potřebujeme. Ale nejspíš Maradonu, kdyby hrál.

Jaký druh muziky rád posloucháte ?
R'n'B a Rap.

Co děláte ve volném čase, když netrénujte ani nehrajete zápas ?

Sleduji doma tréninky a na videohrách hraji fotbal.

Po tomto rozhovoru Kalou řekl : „Když jsem byl malý, toto byly typy otázek, na které jsem tehdy chtěl znát odpovědi, takže na některé bylo obtížné odpovědět. Ale bylo to moc hezké. Doufám, že byli spokojeni s odpověďmi, které jsem jim dal.“

Na téma ‚fotbalista – model‘ Kalou prohlásil : „Je důležité být dobrý jak na hřišti, tak i mimo něj, protože dnes děti berou fotbalisty za své vzory a chtějí být jako oni.“

„Je mnoho mladých lidí, kteří touží být v mé pozici, takže je důležité pokračovat v plnění snu, protože jestliže by fotbalista byl špatný, nemyslím si, že bych snil stát se právě jím. Stalo se tak, protože v té době bylo plno hráčů, kteří mi dali tu šanci snít o kariéře fotbalisty.“

„Je pro mě důležité být vzorem a příkladem a dávat dětem naději, kteří chtějí být jako já.“

Prince's Trust je britská charita, která pomáhá mladým lidem překonat bariéru a obohatit jejich životy o další aktivitu atp. Organizace pomáhá jak prakticky, tak finančně a neustále se snaží rozvíjet. Pracují s lidmi ve věku od 14 do 30 let – a to konkrétně s lidmi, kteří dělali problémy na škole, byli v péči někoho jiného, jsou dlouho nezaměstnaní nebo měli problémy se zákonem.

Chelsea Football Club je jeden z více než 60 fotbalových klubů, se kterými Prince's Trust pracuje a může se spolehnout na výpomoc klubu na jejich programech.

Chelsea FC konkrétně poskytuje reklamu, pracovní rozmístění, prohlídky stadionu a rozhovory s hráči.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.