Stane se Ten Cate novým trenérem?

Nynější manager Ajaxu Amsterodam Henk Ten Cate, by se měl příští týden stát koučem Chelsea. Alespoň to tvrdí několik anglických deníků. Ten Cate by spolupracoval s Avramem Grantem, který by zastával funkci klubového manažera.

S touto exkluzivní zprávou přispěchal jako první bulvární deník The Sun, ale krátce poté tato zpráva vyšla ještě v několika dalších denících.

„Ten Cate stojí za úspěchy Barcelony v Lize Mistrů, kterou katalánský klub před dvěma lety vyhrál (Ten Cate byl asistentem Rijkaarda – pozn. redakce), a také vyznává stejný styl fotbalu jako Roman Abramovič,“ píše The Sun.

Blízký zdroj Chelsea cituje: „Ten Cate by měl spolupracovat s Grantem a zaplnit tak mezeru na lavičce Blues. Měl by být tím, kdo bude motivovat a povzbuzovat hráče – bude to takový trenérský mozek.“

Avram Grant bude klubový manažer a stále bude mít co dočinění s taktikou a sestavou. Také by měl komunikovat s médii a promlouvat k veřejnosti.

Podle posledních zpráv, Ten Cate již podepsal tříletý kontrakt, kdy si vydělá 2,1 milionů liber ročně. K podepsání smlouvy mělo dojít při setkání s Romanem Abramovičem.

Ten Cate je známý svým stylem hry, kdy týmu ordinuje typický holandský ofenzivní fotbal. Abramovičovi ho doporučil ředitel Akademie Chelsea, Frank Arnesen.

Tvrdí se, že by Ten Cate měl do Chelsea přinést odborné znalosti, které po odchodu Josého Mourinha chybí.

Na blížícím se zasedání by měl Avram Grant údajně příchod Ten Catea podpořit – to by ale znamelo, že současný asistent, Steve Clarke, by si mohl začít balit kufry.

Ten Cate se zatím ke své budoucnosti nechce vyjadřovat a soustředí se na práci v Ajaxu. Takže můžeme pouze čekat co se v nejbližších dnech stane.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.