Preview: Chelsea vs. Fulham

Chelsea musí v osmém kole Premier League nutně vyhrát. Fulhamu by se ale taky nějaké ty body hodily, aby se dostal co nejdál od sestupové zóny. Cottagers cítí svou šanci – vždyť borci ze Stamford Bridge už ve třech ligových zápasech za sebou nedali branku. A v derby se navíc může stát ledacos.

Důkazem budiž loňské klání. Poslepovaná obrana Blues doma inkasovala hned dvakrát, Drogba a spol. vepředu tam také více než dvě branky nedotlačili a Fulham se mohl radovat z bodu. Tehdy to byla krutá rána pro Chelsea, jejíž honba za vedoucím Manchesterem United se značně zkomplikovala.

Letos jde o to, aby nám nezmizela celá špička. Arsenal chytil na začátku až strašidelnou formu a kdyby pořádně utekl, možná by ho nezničila ani pravidelná krize, která u něj v průběhu sezóny většinou nastane. Man Utd teď už také sbírá pravidelně body a Liverpool si díky rotaci hráčů top formu „schovává na později“, alespoň podle Beníteze.

V posledních zápasech PL na tom Chelsea byla opravdu špatně. 0:2 s Aston Villou, 0:0 s Blackburnem, 0:2 s United. 3 zápasy, 1 bod, skóre 0:4. To opravdu není vizitka hodná týmu, který chce jet na titul.

Chuť si modrá armáda s novým velitelem spravila v Hullu, pohodlný výsledek 4:0 snad trochu zvednul morálku. Bude to potřeba, ztráta bodů by totiž znamenala, že sen s názvem Premier League by se pomalu rozplýval…

Teď ale zažehnat depresivní myšlenky a dáme si malou porci faktů. Na straně Fulhamu budou zápas z marodky sledovat McBride, Bullard a Elliott. Stav zraněných hráčů Chelsea už lepší, Lampard a Drogba budou za pár dní fit, s Carvalhem to také vypadá lépe. I Michael Ballack by se mohl vrátit dřív, než se čekalo. Každopádně s nikým z těchto čtyř jmenovaných se pro sobotu doopravdy nepočítá. Jedna radostná zpráva je ale jasná už od středy – Wayne Bridge je zpátky! A aby se na něj nezapomnělo, John Obi Mikel si stále odpykává svůj trest za červenou kartu z Old Trafford.

Avram Grant řeší pár otazníků ohledně sestavy. Však to znáte, koho do středu obrany k Terrymu, koho napravo, koho doprostřed zálohy, koho na křídla, koho do útoku, koho kamkoliv. Má na výběr téměř na každém postě, tak věřme, že se nakonec rozhodně správně. Bez toho, že by mu do toho Abramovič kecal (pozdravujeme anglická média).

Nominace Chelsea: Čech, Cudicini, Hilario, Ferreira, Terry, Ben-Haim, Alex, Essien, Belletti, A. Cole, J. Cole, Bridge, Ševčenko, Wright-Phillips, Kalou, Pizarro, Malouda, Sidwell, Sinclair, Drogba.

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Andrej Ševčenko.
Tip redaktora: 1:0.
WE'LL KEEP THE BLUE FLAG FLYING HIGH!

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.