Rozhovor se Ševčenkem

Byly to obtížné měsíce pro Andreje Ševčenka, ovšem, znovu fit, přiznává, že se dostává zpět do tempa. Zároveň doufá, že v den svých narozenin vstřelí Fulhamu gól.

29. září oslaví Ševa své jednatřicáté narozeniny a jeho přání je přidat ke gólu v Lize Mistrů další.

Ukrajinec se zatím letos ukázal v barvách Chelsea třikrát a přiznává, že jeho první start byl důležitý pro sebedůvěru. „Ano, každý zápas je pro mě a Chelsea důležitý, řekl Ševa. "V každém zápase chci ze sebe vydat to nejlepší.“

Ševčenko, jenž se upsal klubu za rekordní sumu v roce 2006, je připraven ukázat Premier League svou gólovou formu, kterou předváděl na San Siru. Doufá, že už v sobotu ukáže, čeho je schopen.

V lize už Chelsea 3× v řadě nevyhrála, takže cíl proti Fulhamu je jasný. Ševa ale věří, že tým je v dobré náladě a pohodě, navzdory potížím, kterým čelila v posledních zápasech.

„Myslím, že je to ok. Je to těžký okamžik pro tým, hráče i klub kvůli velkým změnám ve vedení. Ovšem toto je šance pro hráče dát se dohromady a udělat pro klub to nejlepší,“ vysvětluje ukrajinský kanonýr.

Pár slov směřovala i k výkonu proti Manchesteru UTD, kdy do vyloučení Obi Mikela, jsme hráli poměrně vyrovnaně.

„Bylo to těžké utkání, navíc po třiceti minutách o muže méně. Tým hrál dobře, spolehlivě v obraně a na hřišti zkoušel ze sebe vydat to nejlepší. Hráli jsme na Old Trafford o deseti a to je obtížné. Dát gól tam je rovněž velmi složité.“

Ukrajinec se vyjádřil i k novému trenérovi Avramu Grantovi.

„Znám ho jako sportovního ředitele klubu. Nyní to zkouší jako manažer a každý hráč s ním má stejný vztah,“ řekl útočník.

Ševčenko vypadá, že nabírá opět formu, a to ve správnou dobu. Blíží se utkání s Valencií.

Hráč, který rozhodl svou penaltou finále LM v roce 2003, který o dva roky později opět ve finále penaltu nedal, ví o nejprestižnějsí evropské klubové soutěži vše a má pěkné vzpomínky na poslední návštěvu stadionu Mestalla.

„Byl to velmi obtížný zápas, domácí odehráli dobré utkání. Loni jsme tam získali cennou výhru (1:2). Nyní se o to opět pokusíme,“ dodal.

Vzdává se myšlenky, že gól, který loni vstřelil Valencii, je to nejlepší, na co vzpomíná. „Ne, každý zápas, ve kterém skórujete a tým vyhraje, je skvělým okamžikem pro hráče.“

S 60 góly v evropských soutěžích (47 v LM) je Ševa společně s kanonýrem AC Milan Inzaghim jen dvě branky za rekordem Gerda Mullera. Útočník Chelsea tvrdí, že je to pěkné, ale není to věc, na které mu nějak záleží. Soustředí se raději na své výkony.

„Je to vynikající soutěž s vynikajícími hráči. Navíc velmi prestižní,“ řekl Andrej.

„Ale nepřemýšlím nad tím, kolik jsem vstřelil branek. Hlavní je vítězství. Jestli dám gól a tým vyhraje, pak je to velmi dobré.“

Pro teď je Ševčenko rád, že vůbec může hrát po problémech s kýlou a zády. Toto, jak říká, ho nepustilo ani k jeho druhé vášni – hraní golfu.

„Moc si nezahraju, protože máme spoustu zápasů a já měl problémy se zády. Není čas,“ přiznal. „Život na hřišti je složitý, jsme zaneprázdněni. Potřebujete trávník, soutěž a tým ke hře.“

Ševa doufá, že bude i nadále využíván v následujících týdnech a týmu pomůže na všech frontách a začne gólem v den svých narozenin.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.