Chelsea 2 Aston Villa 1

Frank Lampard si napravuje reputaci! Teď už si žádný novinář nedovolí zpochybňovat jeho formu – aneb to jsme zase jednou vyhráli…

Sobota odpoledne, nedeštivo ani neslunečno – co víc si přát! Rozhodčí Barry Knight si počkal, až u nás, v naší malé republice, dobijí hodiny 16:00, a pak odpískal.

Aston Villa, sice oslabena, ale hodně motivována, se snažila. Ale kdo naposledy vydržel 90 minut bezchyby při nervy drásající pomalé rozehrávce Chelsea? Tak Villans se do kroniky určitě nezapíší.

Chelsea měla už od začátku mírnou převahu, ale Aston Villa má velmi vyrovnaný kádr a velmi kvalitní obranu. Celý zápas se klub z Birminghamu musel starat o Essiena, který dneska byl k nezkrocení. Začal pálit už v osmé minutě a díky své dnes velmi ofenzivní náladě vlastně nedal pokoj celé odpoledne.

Mohli bysme zvýraznit několik akcí Chelsea, ale z žádné z nich nepřišel gól. Za to v 17. minutě dostal Arjen Robben žlutou kartu za simulaci. Chelsea hrála samozřejmě jak jinak než s taktikou: „Máme míč užijeme si ho!“ Essien to však už v 27. minutě nemohl vydržet prosprintoval dopředu a nahrál Duffovi, ten bohužel zamířil vedle.

Frank Lampard si užil své staronové funkce: „Když se střílí z dálky tak jen já, já, já,“ a „já jsem druhá vlna útoku!“ Crespo se prakticky neprosadil. Po třicáté minutě začínají Blues svůj tlak stupňovat, ale nic z toho nevzešlo.

Za to teprve asi druhá šance Villans byla hned gólová. Luke Moore si obtočil naši obranu (nutno podotknouti, že srážka Terryho s Ferreirou byla opravdu baletní, ale málo platná) a Petr Čech na jeho ránu neměl. Rukou se ještě míče dotkl, ale ten stejne spadl do sítě. Chelsea prohrává doma 0:1.

Ne marně však je naším zástupcem kapitána Frank Lampard. V 45. minutě byl před šestnáctkou faulován aktivní Essien a „ta?ka“ si stavěl míč na volný přímý kop. Byla to ideální vzdálenost. A to Frankie moc dobře věděl. Poslal míč do mezery ve zdi a celý zaplněný stadion mohl jásat. Chelsea zalehla na matrace - 1:1!

A jak se zdá, tak Mourinho měl o přestávce jeden ze svých hecovních projevů. Na trávník přišla bojovněji laděná Chelsea. A nyní to byla taktika: „Když se rozlobíme, budeme zlí!“ Ihned se pustili do obrany Villans. V 57. minutě vystřídal Crespa Didier Drogba, který naskočil na trávník v modrém dresu už po padesáté. Tím se útok znovu oživil. Zvláštní střídání přišlo hned potom – Shaun Wright-Phillips vystřídal Ricarda Carvalha a Mourinho se rozhodl riskovat na tři obránce.

Essien hned začal kombinovat se SWP a Chelsea vyvíjela obrovský tlak, až z toho břicho bolelo nervozitou. José se však jen tak lehce položit nedá. V 62. minutě přišlo na řadu třetí a poslední střídání, odchází Arjen Robben, který to dnes nepěkně schytal do stehna. A kdo přišel? Ladies and gentlemen, let me introduce you EIDUR GUDJOHNSEN! Nastoupil i přesto, že má zavázanou ruku.

Tak to jsme ještě neviděli – na trávníku v modrých dresech nyní pobíhají tři útočníci (Drogba, Gudjohnsen, SWP), čtyři záložníci (Duff, Lampard, Essien, Makelele) a tři obránci (Gallas, Terry, Ferreira).

Za neustálého tlaku Blues kouč Aston Villy dvakrát vystřídal, ale nebylo mu to nic platné. Snaha ofenzivy Chelsea vyvrcholila v 74. minutě, kdy po faulu na Drogbu v bílém vápně kopal Lampard pokutový kop. Penalta proměněna! Chelsea Aston Villa 2:1!!!

Poté době žadná výraznější akce nepřišla. Díky Lampardovi zůstávají tři body doma. Zajímavější bude příští týden, kdy se v sobotu v rámci Ligy Mistrů vypravíme na Anfield Road do Liverpoolu a zůstaneme tam až do neděle v rámci Premier League.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.