Mourinho: Do Anglie se jednou vrátím

José Mourinho se chce po odchodu z Chelsea vrátit do práce co nejdřív. Už ale vyloučil, že by šel rovnou do jiného anglického týmu, nepůjde ani na lavičku portugalského reprezentace, jak se předpokládalo.

José po „vzájemné dohodě“ opustil Blues v noci ze středy na čtvrtek a okamžitě se začalo spekulovat o jeho nástupu na pozici manažera Tottenhamu. Teď ale nastínil, kam se jeho příští kroky budou ubírat.

„Jednou se vrátím a budu to trénovat, předtím chci ale ještě jinam. Do jiné země, pro jinou zkušenost, za jiným fotbalem,“ prozradil. „Je mi 44 a doufám, že v anglickém fotbalu, který mám moc rád, strávím ještě mnoho let.“

„Portugalský národní tým nechci. Rád bych to všem vyjasnil – chci, aby Portugalsko sbíralo úspěchy a aby mohlo zároveň pracovat v klidu. Scolari (trenér tamější reprezentace – pozn.) by se neměl ohlížet přes rameno na mě, jak čekám na jeho místo. V portugalském fotbalu obecně teď nechci pracovat,“ řekl Mourinho, kterého by lákaly země, jejichž jazyk ještě neumí – ze špičkových lig to znamená jen Itálii a Německo.

José se vyjádřil i přímo k tomu, jak se po odchodu z Chelsea cítí. „Po profesionální i osobní stránce jsem v pořádku. Jsem rád, že jsem odešel a jsem šťastný s tím, co jsem v Chelsea dokázal. A nemyslím jen výsledky, ale i stopu, kterou jsem tam zanechal.“

„Ale nechci, aby hráči vyhrožovali odchodem, protože jsem odešel já. Nechci, aby fanoušci zpívali mé jméno. Nechci, aby se kvůli mně konaly nějaké demonstrace,“ řekl v typickém mourinhovském sty­lu.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.