Preview: Manchester United vs. Chelsea

Éra po Mourinhovi začíná a hned v takovém zápase. Týmy, které byly před sezónou pasovány na největší kandidáty na titul, v sedmém kole Premier League změří síly na Old Trafford.

Začněme Manchesterem (u něj to taková záplava informací nebude). Red Devils rozhodně nezačali sezónu ve velkém stylu, jak se čekalo. V prvních třech zápasech nevyhráli ani jednou, navíc si na konto připsali porážku v derby s Citizens.

Po ní už přišla série čtyř výher v řadě, že by to ale byly výhry přesvědčivé, to se říct nedá. Doma s Tottenhamem a Sunderlandem, venku s Evertonem a v LM Sportingem Lisabon – všechny tyto zápasy skončily hubeným vítězstvím MU 1–0.

S Chelsea to v posledních dnech bylo mnohem zajímavější. O třech zkažených zápasech po sobě, které nakonec i vedly k odchodu Josého Mourinha, už toho bylo napsáno ažaž. Tak se na jeho místo postavila dvojice Avram Grant, Steve Clarke a tohle bude jejich první, pořádně ostrý test.

Pro nedělní utkání jsou dvě možnosti, jak hráči zareagují. Buď se vyburcují, řeknou si, že hrají pro Josého, a na hřišti nechají naprosto všechno. To je první scénář, jenž bude vyhovovat optimistům.

Ten druhý už tak růžový není. Hráči budou skleslí, vystavení a bez chuti hrát. V tom případě by mohli od domácích dostat pěknou nakládačku.

Manchesteru chybí tři hráči. Gary Neville se ještě nestihl plně uzdravit, stejně je na tom Owen Hargreaves. Mikael Silvestre si poranil koleno v utkání s Evertonem a mimo bude pravděpodobně až do konce sezóny.

Po úterním zápase s Rosenborgem, to byl ještě ve funkci, Mourinho prohlásil, že Drogba ani Lampard s největší pravděpodobností nebudou o víkendu hrát. Určitě je mimo Michael Ballack, Wayne Bridge už sice začal s tréninkem, ale fyzičku bude mít hodně špatnou.

Máme se tedy těšit, nebo strachovat, co nám nový kouč přinese? Na Old Trafford to bude mít nesmírně těžké. Je to možná jen jeden z mála pokusů, jak si získat na svou stranu fanoušky Chelsea. Ti budou v away sektoru dál prozpěvovat svou oblíbenou „José Mourinho, José Mourinho!“

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Andrej Ševčenko
Tip redaktora: Man Utd 2:0 Chelsea
Manchester United – Chelsea
Stadion: Old Trafford
Výkop: 23.9.2007 17:00 SEČ
Rozhodčí: Mike Dean

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.