Hráči jsou zdrcení, odejdou za Mourinhem?

Téměř celá kabina Mourinha milovala. A nálada, která po jeho odchodu v klubu zavládla, tomu patřičně odpovídá.

José už prohlásil, že chce novou práci získat co nejdřív. My se modleme, aby vyšlo jeho vysněné angažmá v portugalské reprezentaci, jinak by ho totiž dost možná hodně hráčů chtělo do nového klubu následovat. Koho se to týká? Mluví se o Carvalhovi, Ferreirovi, Essienovi, Lampardovi, Drogbovi a Makelelem. Tedy jeden klíčovější hráč než druhý.

Hezky popořadě. Pravý bek Paulo Ferreira se s Mourinhem zná už dlouho a nejspíš by za ním hned šel, kdyby mohl – to alespoň říkají spekulace. Náladu na bodu mrazu má prý také Michael Essien.

Ricardo Carvalho sám přiznal: „Je to pro mě i celý tým smutný den. Měl jsem lukrativní nabídku od Realu Madrid, ale kvůli Mourinhovi jsem zůstal. Podle mě je jednoznačně José nejlepší trenér na světě a nemůžu uvěřit, že jsme ho ztratili. Nikdy jsem si nemyslel, že by odešel bez dokončení své práce, bez dosažení toho, co chtěl. Tohle udělal poprvé a bude to pro něj hrozné. On Chelsea miloval,“ rozpovídal se střední bek.

Jeho slova potvrzuje Claude Makelele. „Tahle zpráva pro mě byla obrovský šok. Nikdy bych nevěřil, že kouč odejde, když jsou ze sezóny odehrány ani ne dva měsíce. Mourinho byl po výsledcích pod tlakem, ale stále si věřil. Zranění se mu teď ošklivě nakupila a bylo vidět, že po špatných výsledcích napětí rostlo.“

Dále tu jsou dva základní články sestavy Chelsea, články, bez kterých se José musel v posledních zápasech ve funkci obejít. Řeč je samozřejmě o Lampardovi a Drogbovi. Frank ještě stále nepodepsal novou smlouvu, což teď spekulace, že odejde třeba do Barcelony, stonásobně posílí. Didier prý byl z manažerova odchodu rozzuřený a nevýslovně zklamaný, navíc už za Mourinha říkal, že někdy by rád vyzkoušel něco nového.

A připojila se i letní posila Florent Malouda. „Do Chelsea jsem přišel díky prvnímu setkání s Mourinhem.“ Na hráče asi musel dost působit.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.