Počítá Abramovič s Grantem dlouhodobě?

Spory mezi Mourinhem a Abramovičem dosáhly kritické hranice a vyústění mohlo být jediné – Portugalec dostal padáka a jeho místo převzal majitelův známý Avram Grant. Počítá s ním ruský mecenáš na delší dobu, nebo se jen stane loutkou na lavičce, než se sežene pořádná náhrada?

Na začátek je třeba říci, že Grant zrovna zelenáč není. Doma v Izraeli byl úspěšný, na své trenérské konto si připsal i ligový titul a šel trénovat reprezentaci. V roce 2006 mu u ní vypršela smlouva a přišel přesun na Britské ostrovy.

V Portsmouthu měl prakticky stejnou pozici, jakou ještě do středy plnil v Chelsea. Sportovní ředitel, blízký přítel Abramoviče, kterému také měl podle některých deníků donášet, co provádí Mourinho, je v Londýně od léta a už za tu dobu si stihl přes média popovídat s Josém.

A teď, když majiteli se starým koučem došla trpělivost, logicky musela přijít náhrada. Do funkce se okamžitě dosadil Grant. Abramovič dost možná už před sezónou tušil, že vztah s Mourinhem může z bodu z mrazu klesnout až na absolutní nulu, tak si připravil pojistku.

Granta čeká první ostrý test už o víkendu proti Manchesteru United. Příznivci Chelsea se tedy budou moci poprvé podívat, jak dokáže tým na tak důležitý zápas připravit. Ještě víc je ale může zajímat otázka, jak dlouho na trenérské židli zůstane.

Jako okamžité náhrady se nabízejí manažeři, kteří jsou momentálně bez angažmá. Takže Lippi? Capello? Nebo snad Klinsmann? Ostatní trenéři spojovaní s Chelsea mají momentálně napilno. Hughes dlouhodobě pracuje v Blackburnu, Ramos se ze Sevilly nijak nehrne.

Pak je tu Guus Hiddink, další Abramovičův kamarád. S Ruskem se právě snaží kvalifikovat na EURO 2008. Pokud se mu to podaří, možná přijde v létě. V případě, že selže, to může být ještě dříve.

Každopádně je celkem pravděpodobné, že dvojice Grant – Clarke zůstane až do konce sezóny a pak na jejich práci naváže Hiddink. Ale také to může být úplně jinak. Roman Abramovič je totiž všechno, jen ne předvídatelný.

Doufejme, že jeho budoucí rozhodnutí nevzbudí tolik negativních reakcí jako rozchod s Mourinhem. Protože už o tom by se už teď měla konat demonstrace před Stamford Bridge s jasným heslem „José měl zůstat“.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.