Je The Special One nahraditelný?

Někdo má z toho radost, někdo je zdrcený. Ale nikdo už s tím nic nenadělá. José Mourinho opustil Chelsea a zakončil své bezesporu úspěšné působení na Stamford Bridge.

Všechna média jsou si jistá, že to je důsledek sporů mezi Mourinhem a vedením. Něco pravdy na tom nejspíš bude – nikdo se zdravým rozumem by přece nemohl vyhodit (i když se o tom nemluví jako o vyhození, ale jako o vzájemné dohodě o odstoupení) takového manažera po třech špatných výsledcích.

Mourinhovým nástupcem se nestane jeden člověk, ale hned dvojice mužů, kteří to už v Chelsea znají. Starý dobrý Steve Clarke, bývalý hráč Blues a dosavadní Portugalcův asistent, je jedním z nich, to žádné překvapení není. S ním fotbalové otěže klubu ale převezme Avram Grant, Izraelec, který přišel v létě, aby se staral o různé věci v zákulisí klubu a trochu ulehčil Mourinhovi od manažerských povinností.

JM ho varoval, aby se mu do práce moc nepletl, a Grant (mimochodem také prý Abramovičův blízký přítel) potvrdil, že to ani nemá v úmyslu. Teď ale převzal jeho funkci kompletně.

Je dost možné, že je to jen krátkodobé řešení. S Chelsea už dříve totiž byla spojována jména jako Hiddink, Lippi, Hughes nebo nedávno i Klinsmann. A majitel klubu by při honbě na trofeje možná dal radši na zkušenější borce než prozatímní duo.

To stále samozřejmě nikdo z nás neví, jisté je však to, že pro Granta nebude jednoduché naskočit do rozjetého vlaku. Chelsea se potácela v krizi už teď a odvolání manažera, o němž všichni hráči tvrdili, že si přejí, aby zůstal, by mohlo zasadit další tvrdý úder do týmové morálky.

O Mourinhovi jste si mohli myslet cokoli. Nedá se však popřít to, že ač spousta nákupů se mu nepovedla a jeho tisková prohlášení lezla na nervy občas i vlastním fanoušků, trenér to byl geniální a stihl si na konto připsat slušnou řádku úspěchů. Po jeho odchodu vznikla na Stamford Bridge prázdnota, kterou možná jen tak někdo nenahradí.

Děkujeme, José, za 2 Carling Cupy, 1 Community Shield, 1 FA Cup a hlavně – dvě vítězství v lize. 

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.