Mourinho: Nezvládli jsme to

Po zremizovaném utkání, ve kterém Chelsea nedokázala z permanentního tlaku vstřelit kýžený vítězný gól, zhořkl Josému Mourinhovi úsměv. O případný neúspěch v Lize mistrů však strach nemá.

Pro zranění chybí Frank Lampard a Didier Drogba. Především ztráta druhého jmenovaného je v ofenzívě znát: „Nedokážeme proměňovat brankové příležitosti,“ uvědomuje si Mourinho. „A ani od lékařů nemám dobré zprávy. Budu muset nadále bojovat s tím, co mám.“

„Když se zpětně podívám na vývoj utkání, tak jsme potřebovali dvacet střel na vstřelení jedné branky. Kolik bychom asi potřebovali na dvě branky? Čtyřicet střel?“ ptá se skleslý Portugalec. „Tíha odpovědnosti nepadá jen na mé útočníky, ale na celý tým. Můžu o tom mluvit hodiny, ale více než jeden gól jsme nedali. Nikdo z toho není nadšený. Je to zklamaní,“ netají se Mourinho.

„Taková utkání musíme zvládat. Hráli jsme s nejslabším týmem skupiny navíc na domácím hřišti, a proto jsme mysleli jen povinné vítězství,“ uvědomuje si José. „Ale o naši budoucnosti v Champions League strach nemám. Snad je pro nás trochu těžší skončit na prvním místě a možná budeme potřebovat získat s Valencií čtyři body. Ale daleko horší je fakt, že jsme za poslední tři utkání, ve kterých jsme ovládali hru, vstřelili jen jednu branku,“ zakončil Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.